فوتبال جهان

چرا لباس یونایتد قرمز است؟

چرا لباس شیاطین سرخ قرمز است؟

برای اینکه از تاریخچه کیت های منچستر یونایتد با خبر شوید ، باید به عقب و سال های دور نگاه کرد که این تاریخچه غنی به سال 1892 برمیگردد جایی که شیاطین سرخ به نام Newton Heath معروف بودند.

اولین لباسی که  توسط شیاطین سرخ  پوشیده شده بود از نظر ظاهر و ترکیب رنگ بسیار متفاوت با زمان حال بود و از رنگ های زرد و سبز تشکیل شده بود. در اواخر قرن وقتی نام آنها به منچستر یونایتد تغییر یافت ، آنها یک دوره آزمایشی را برای 30 سال آینده آغاز کردند که بر اساس برنامه ایی که داشتند هدفشان تمامی عناوین و جام هایی بوده که در آن شرکت خواهند کرد.

چرا لباس شیاطین سرخ قرمز است؟

رنگهای آبی و سفید ، قرمز و سفید و  انواع خطوط با این رنگها تا سال 1928 گزینه هایی بود که ممکن بود بر روی لباس چاپ شود که بعضی از وقتا نیز جلوه و زیبایی خوبی به لباس ها داده میشد.  تا زمانی که منچستر به طور دائمی به رنگ های قرمز ، سفید و مشکی را برای لباس های خود انتخاب کرد که باعث شده این مجموعه با لقب شیاطین سرخ بسیار محبوب شود. شیاطین سرخ در دهه اول قرن 21 یکی از موفق ترین تیم های جهان به حساب میامدند اما پس از رفتن الکس فرگوسن که سال های سال مربیگری من یونایتد را بر عهده داشت ، در دهه دوم قرن 21 با مشکلاتی جدی مواجه شدند که به حل آن نیز امیدوار هستند.

پس از تغییر نام باشگاه در سال 1902، استاندارد لباس های شیاطین سرخ نیز تغییر کرد و به پیراهن های قرمز، شورت های سفید و جوراب های مشکی تبدیل شدند تا یک هارمونی رنگی متعادل را در لباس های منچستریونایتد ببینیم. در سال 1934 پیراهنی به رنگ قرمز تیره و خطوط  سفید رنگ به کیت اول منچستریونایتد تبدیل شد ولی سال بعد رنگ کامل قرمز معمول منچستر دوباره برای پیراهن تیم انتخاب شد زیرا نظر طرفداران و تمام مسئولان باشگاه بعد از مدتی به رنگ قرمز کامل برگشت.

در طول دهه 50 ، این کیت ها دارای طرح های خاصی از قبیل نمادهای “ومبلی”  روی لباس بودند ، اما این اتفاق خیلی زود گذشت و بازیکنان یونایتد در لباس های سنتی که همان پیراهن قرمز بود،دیده شدند.

در سال‌های 1959 تا 1965 جوراب سیاه باشگاه با رنگ سفید جایگزین شد تا ترکیب رنگ روشن تری را دنبال کنند و در ادامه و تا سال 1971، رنگ قرمز به جوراب های تیم هم رسید که پیراهن و جوراب را یک رنگ کنند و از نظر کیت کامل ترکیب رنگی جذابی را در پی داشته باشد. برای فصل 19-2018، شورت باشگاه به رنگ سیاه و جوراب ها به رنگ قرمز طراحی شدند.

تقریباً در طول دهه 60 ، شیاطین سرخ چیزی جز پیراهن های قرمز ، شورت های سفید و جوراب های سفید نپوشیدند که خیلی هم مورد استقبال طرفداران نیز بود. در اواسط دهه 60 جوراب قرمز را نیز اضافه کردند ، البته به جز لباس و ظاهر ، نحوه بازی و عملکرد تیم نیز برای معروف تر شدن شیاطین سرخ در سراسر دنیا بسیار تاثیر گذار بوده است .

منچستریونایتد در دهه 80 انقلابی را در لباس ها ایجاد کرد که از کیت ها به عنوان فضای تبلیغاتی استفاده می کرد. شیاطین سرخ کیت های قرمز و سفید سنتی خود ، در حالی که یک کیت آبی سوم را اضافه می کرند ، هر سال به همین روش و با همین ترکیب رنگی تولید میشدند ، اما در وسط این کیت ها تبلیغات بزرگ آدیداس چاپ میشد که حامی مالی این باشگاه را برای همیشه تغییر داد.

در سال‌های بعد ، در حالی که آگهی به ناحیه پایین تر از قفسه سینه و آستین کشیده شد ، تاج Man U به وسط و بالای لباس منتقل شد. این کیت همچنان یکی از محبوب ترین کیت هایی است که توسط شیاطین سرخ پوشیده شده است.

لباس منچستر یونایتد از آن زمان ، گذشته از تغییراتی در تبلیغات ، تغییر زیادی نکرده است. قرمز و سفید کیت های خانگی و خارج از خانه باقیمانده بودند ، در حالی که برای کیت 3 از یکدیگر بین آبی و سیاه متناوب بودند.

یک سبک جدید “پست مدرن” به کلیه کیت ها اضافه شده است ، و این باعث می شود آنها نه تنها برای بازیکنان بلکه برای هواداران نیز مطلوب تر شوند.

منچستریونایتد با همکاری آدیداس موفق شده در سال های اخیر طراحی های فوق العاده ایی بر روی لباس های خود انجام دهند که البته از فروش بسیار بالا این لباس ها سود خوبی که برای منچستری ها به دست می آید نمی‌توان چشم پوشی کرد.

 

چرا لباس شیاطین سرخ قرمز است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *