فوتبال جهان

چرا لباس رئال مادرید سفید است؟ راز هایی که نمیدانید!

لباس سفید رئال مادرید

برای توضیح درباره این موضوع که چرا لباس اصلی رئال مادرید سفید است باید نگاهی به عقب بیندازیم و داستان Corinthian را به یاد بیاوریم ، تیمی که شور و شوق بازی زیبا را به وجود آورد تا جایی که رئال مادرید لباس سفید معروف امروزی خود را به عنوان ادای احترام به آن تیم افسانه ای می پوشد.

لباس سفید رئال مادرید

وقتی رئال مادرید در سال 1902 تاسیس شد شناسه ایی برای خودش نداشت اما یک بازی دوستانه در مقابل لندن کورنتیانس همه چیز را تغییر داد در آن زمان لندن کورنتیانس محبوبیت زیادی در انگلستان داشت. رئالی‌ها ایده ها و فکرهای بزرگی در سر داشتند تا در آینده آنها را عملی کنند اما در ابتدا به یک تم رنگی و شناسه واحد نیاز داشتند که باید آن را برای خود انتخاب میکردند که این موضوع به نظر بعد از آن بازی حل شد.

آنها در سراسر اروپا  سفر میکردند تا بازی های مختلفی با تیم های مختلف به عنوان بازی تدارکاتی انجام دهند تا بتوانند با قدرت در جام های مهم آن زمان حضور پیدا کنند. پیراهن این باشگاه یکدست سفید بود و به این رنگ شهرت پیدا کرد ، رنگی شیک ، خالص و ساده که برای یک تیم سلطنتی مانند رئال می‌توانست فوق العاده باشد . این باشگاه آنقدر مشهور و محبوب بود که لباس سفید رئال مادرید که در سال 1904 برای آنها طراحی شد از روی لباس کورنتیانس طراحی شد تا در آینده محبوبیت دو چندان برای باشگاه بزرگ رئال مادرید به همراه داشته باشد

لباس سفید رئال مادرید

کورینتیانس اف سی در سال 1882 در لندن تأسیس شد و از زمان اولیه تاسیس ، آنها این مسئله را روشن كردند كه فقط به خاطر عشق به فوتبال رقابت می كنند. و صرفا فوتبال را تفریحی سالم در زمان خود در نظر گرفته بودند. در حقیقت ، بنیانگذاران در اساسنامه و پیمانی که باهم بستند نوشتند که “آنها به عنوان تیم آماتوری باقی می مانند که برای هیچ جایزه ای رقابت نمی کنند.”

تاریخچه لباس رئال

از همان زمان تا به حال سران مادرید ، لباس رئال مادرید را تغییر ندادند  و این لباس را با همین رنگ شیک و ساده استفاده میکند که تاکنون از این لباس سالانه بیش از 2 میلیون عدد میفروشند و توانستند با استفاده از مبلغ فروش این لباس ها بخشی از مخارج باشگاه را تامین کنند که البته کنترل کردن مخارج باشگاهی به بزرگی رئال مادرید کاری بسیار دشوار است اما درآمد ناشی از فروش لباس سفید رئال مادرید کمی میتواند به روند باشگاه کمک کند .

بازیکنان بزرگی از جمله کریم بنزما ، سرجیو راموس ، بنزما ، تونی کروس و لوکا مودریچ امروزه دیده می شوند که کاملاً  با لباس سفید رئال مادرید اخت شدند و قطعا در گذشته بازیکنان نامدار تری از جمله کریستیانو رونالدو ، رائول ، کاسیاس ، زیدان ، کارلوس و … این لباس را بر تن کردند که ارزش آن را بالاتر میبرد . این باشگاه در اواسط دهه 1920 به طور آزمایشی شروع به تولید شلوارک با رنگ های سفید و سیاه سفید انجام داد. اما این ازمایش ناموفق بود و بنابراین طراحی کلاسیک پس از گذشت فقط یک سال از آن بازگردانده شد.

لباس سفید رئال مادرید

نام مستعار لباس سفید رئال مادرید مرنگه است ، که مرنگ نام نوعی دسر سفید رنگ است. اولین بار یک ژورنالیست اسپانیایی این واژه را در سال 1913 عنوان کرد و با اختراع رادیو مرنگ به گوش همه دنیا رسید و حالا  همه این اصطلاح را برای رئال مادرید به کار میبرند.

حتی پیش از واژه رئال به آنها سفید میگفتند اما رئال از کجا آمد ؟ شاه آلفونسو سیزدهم طرفدار تیم رئال مادرید بود بنابراین تصمیم گرفت در سال 1920 لقب سلطنتی را به نام این تیم اضافه کند و به این ترتیب مادرید اف سی تبدیل به رئال مادرید اف سی شد به این امید که در آینده بتواند همه افتخارات موجود را فتح کنند که اینچنین نیز شد. حال رئال مادرید یکی از پرافتخار ترین تیم های حال اروپا و البته جهان هست.

لباس های سفید رئال

1 دیدگاه در “چرا لباس رئال مادرید سفید است؟ راز هایی که نمیدانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *