تیم ملی, جام جهانی

ناگفته هایی از پیراهن ایران برای جام جهانی 2022

پیراهن ایران 2022 برای جام جهانی

پیراهن ایران برای جام جهانی 2022

پیراهن ایران برای جام جهانی 2022 برای اولین بار توسط یک برند ایرانی تولید میشود.

لباس جدید تیم ملی ایران با انتقادات زیادی از سوی مردم روبه رو شد اما در این مطلب قرار است ناگفته هایی از پیراهن تیم ملی ایران برای جام جهانی بخوانید که شاید نظر شما را عوض کند!

 

طراحی لباس جدید تیم ملی

طبق گفته های مجید ساعدی فر،مالک برند مجید، طراحی پیراهن ایران برای جام جهانی 2022، حدود 3-4 ماه طول کشیده است. طولانی شدن این فرآیند به خاطر تایید نشدن طرح هاییست که توسط مجید ارائه شده بود.

کمپانی مجید برای پیراهن جدید تیم ملی ایران ۳۰ طرح ارائه داد اما هربار توسط فدراسیون یا ارشاد برگشت داده می‌شد.

مثلا یکی از دلایل رد شدن پیراهن های تیم ملی گویا این بوده است که کارشناسان گفته بودند این طرح شلوغ است یا مثلا با آثار باستانی ایران همخوانی ندارد.

بیایید پیراهن جدید تیم ملی ایران برای جام جهانی 2022 را کمی تخصصی تر بررسی کنیم.

 

کیفیت پیراهن تیم ملی ایران برای جام جهانی

آن قدر ها که که به نظر میرسد طرح پیراهن ایران برای جام جهانی 2022 خیلی هم ساده نیست!

اگر پیراهن را از نزدیک ببینید تکنیک و سختی دوخت و همچنین مخلوطی که از تور و پارچه با الیاف مکروفایبر تهیه شده، کاملا مشخص میکند که طرح ساده نیست.

پارچه‌ ی لباس تیم ملی ایران اورجینال با تکنولوژی کول مکس بافته شده، الیاف نخ لباس تیم ملی مجید به صورت مکروفایبر تهیه شده که موجب میشود کیت تیم ملی ایران 2022 اورجینال برای بازیکنان، سبک و راحت باشد.

 

مجید زیر تیغِ محدودیت ها

علاوه بر فدراسیون و ارشاد، محدودیت هایی نیز از جانب فیفا وجود دارد. در قوانین فیفابرای لباس جام جهانی، محدودیت رنگی داریم.  پیراهن باید یا سفید باشد یا قرمز؛ قوانین و مقررات اجازه نمی‌دهند که هر شکلی مثل نقشه یا چیزهایی از این دست روی لباس قرار داده شود.

جالب است بدانید طراحان مجید میتوانستند به صورت هوشمندانه ای طرح‌هایی را پیاده و از نمادهای کشور استفاده کنیم اما مورد تایید هیئت رییسه و سایر دوستان قرار نگرفته بود.

طرح نهایی پیراهن ایران برای جام جهانی 2022 طرح مورد تایید فدراسیون فوتبال است. نشان یوز روی آستین لباس تیم ملی هم به خاطر پشتیبانی از محیط زیست است.

در خاطر داشته باشیم شرکت های ایرانی امکاناتی مثل برندهای نایک و آدیداس و … را در ماشین آلات، تهیه پارچه و تکنولوژی در اختیار ندارند اما طبق ادعای مالک مجید، تمام تلاش خود را کردهاند تا پیراهن ایران 2022 برای جام جهانی چیزی از این برند ها کمتر نداشته باشد.

 

رد پای کشور خارجی در تولید لباس تیم ملی ایران

مجید ساعدی فر میگوید: «از نظر کیفیت و دوخت، پیراهن جدید تیم ملی ایران، هیچ اختلافی با برندهای بزرگ وجود ندارد؛ چون ما تا حدودی دارای تکنولوژی هستیم.

آخرین مدل‌های ماشین آلات دوخت البسه یا تکنولوژی چاپ‌ها را داریم. پارچه‌ای هم که انتخاب شده، وارداتی است و از یک کارخانه بزرگ در تایلند وارد شده که بیشتر برندها، پارچه‌های خود را از آنجا تهیه می‌کنند.

این لباس با استفاده از تکنولوژی‌های روز طراحی شده و نخی هم که استفاده شده، خاص و صد درصد پلی استر است و بنابراین من تفاوتی نمی‌بینم.»

لباس تیم ملی 2022 جدید به تایید کارلوس کیروش نیز رسیده است. در جلسه ای کیروش نظرات فنی خود را نیز بیان کرده و تغییرات روی البسه تیم ملی اعمال شد.

 

لباس های تیم ملی در جام جهانی 2022

لباس دوم تیم ملی ایران 2022، دقیقا شبیه لباس اول و به رنگ قرمز است و لباس دروازه‌بانی تیم ملی 2022 هم در سه رنگ سبز فسفری، مدادی و … طراحی شده که در آن هم نقش پوست یوزپلنگ روی آستین‌های آن نقش بسته است.

گویا البسه هتلی با تکنیک بالا و طرح‌های لاکچری دوخته شده است.

همه این طرح‌ها، مورد تایید فدراسیون، بخش تعیین معاملات فدراسیون و گروه سه‌نفره شامل رییس فدراسیون، سرپرست تیم ملی و شخص متخصص در دوخت البسه قرار گرفت و در نهایت هم آقای کی‌روش مهر تایید را روی آن زدند و ظاهرا راضی هستند.

 

 

 

 

1 دیدگاه در “ناگفته هایی از پیراهن ایران برای جام جهانی 2022

  1. الکس گفت:

    شایدبلحاظ کیفیت دوخت که نه ولی بلحاظ پارچه تاحدودی قانع کننده باشه اماواقعا هم بلحاظ ظرافتهای دوختی والبته زراخی درجمع ۳۲تیم حاضردرچه جایگاهی قرارمیگیره؟من بعنوان منتقداین کیت بدم میومداگه یه شرکت ایرانی میتونست طرح قابل قبولی ارائه میدادکه موردتوجه قرارمیگرفت؟!البته که نه،اماواقعا این کیت جایی برای دفاع باقی گذاشته؟!دریغ ازاندکی ظرافت وخلافیت!انگارکه تولیدی مجیدهمین یکماه پیش تاسیس شدوازخیاطای تریکودوزی استفاده کرده دراولین قراروادکاریش…قضاوت باشما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *