پرسپولیس, فوتبال ایران, فوتبال جهان

آنتونی استوکس در لباس پرسپولیس نه ، در لباس زندان !

آنتونی استوکس در لباس پرسپولیس

ماجرای فرار او ، پس از ماجراهای فراوان آنتونی استوکس در لباس پرسپولیس ظاهر شد ، که سابقه پوشیدن لباس آرسنال را نیز داشت ، از جایی شروع شد که تیم پرسپولیس برای انجام بازی های خود در لیگ قهرمانان آسیا راهی دبی شد و پس از یک تساوی نا امید کننده به ایران برگشتند ، همه به جز استوکس !

فرار استوکس

پس از دیدن آنتونی استوکس در لباس پرسپولیس  همه افراد نزدیک باشگاه درباره سابقه بی انظباطی بسیاری که او در تراکتورسازی تبریز داشت صحبت میکردند که او این بار این کارها را در پرسپولیس شروع کرد جایی که قطعا مانند تیم های دیگر به او باج داده نخواهد شد و قطعا باید غرامت سنگینی بپردازد.

فرار استوکس زمانی اتفاق افتد که پرسپولیس در یکی از پر ترافیک ترین دوران خود به سر میبرد و نزدیک بازی بسیار حساس با سپاهان بود اما او ترجیح داد مرخصی بگیرد و در دیسکو به سر ببرد که گفته شد بعد تز دو روز جمعه همان هفته به ایران باز خواد گشت.

بازگشت او اتفاق نیوفتاد و استوکس سعی کرد به هر نحوی که امکان دارد بهانه پیداکند که دیگر ما آنتونی استوکس در لباس پرسپولیس را نبینیم که کرونا بهانه خوبی برای این مهاجم خوش فکر اما بی اخلاق ایرلندی شد که او اعلام کرد تا کرونا در ایران هست به پرپولیس برنخواهد گشت.

این رفتار و فرار استوکس کسی را متعجب نکرد زیرا با در نظر گرفتن سابقه او این اتفاق عادیست اما خشم گل محمدی که گفته بود به دلیل دوری این بازیکن از پسرش به وی اجازه داد تا بتواند بعد از چند ماه دوری پسرش را ببیند و سایر ارکان باشگاه پرسپولیس را در بر داشت .فرزند استوکس در دبی زندگی می‌کند و به همین دلیل او از سرمربی پرسپولیس اجازه گرفت بتواند دو روز نزد پسرش باشد اما پس از آن کرونا را بهانه کردذ و به ایران بازنگشت.

کریم باقری مربی با سابقه و خوش نام پرسپولیس در این باره گفته است :

متاسفانه این بازیکن با وجود اینکه مرخصی‌اش تمام شده بود در تمرین شرکت نکرد و باید به خاطر همین بی‌انضباطی به باشگاه و کادرفنی پاسخگو باشد.

همچنبن مرتضی فنونی زاده نیز واکنش خاص و البته درستی درباره این موضوع داشته است که گفته است :

استوکس کیفیت فنی زیادی دارد اما اگر او را تنبیه نکنند برای باشگاهی همچون پرسپولیس بد است. او از نظر فنی واقعا خوب است و به نظرم از کریستین اوساگونا در خط حمله نیز خطرناکتر است اما نظم تیمی را هم باید رعایت کند. حتما او را جریمه خواهند کرد ولی باید استوکس را تا پایان فصل حفظ کنند. او به درد پرسپولیس می خورد.

در همین زمان با تصمیم یحیی گلمحمدی که بسیار خشمگین از فرار استوکس بوده او را در اختیار کمیته انضباطی باشگاه قرار گرفت.

حسین قدوسی مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در خصوص فرار استوکس میگوید:

این بازیکن قرار بود جمعه در تمرین حاضر شود، اما نیامد و یحیی گل‌محمدی هم او را در اختیار کمیته انضباطی قرار داد و متأسفانه امروز هم او به ایران بازنگشته اما نماینده او به باشگاه گفته که او فردا در تهران است.او باید پس از بازگشت به باشگاه پاسخگو باشد و دلیل غیبتش را بگوید. پرسپولیس نیاز به آرامش دارد و این اخبار ضد و نقیضی که در مورد استوکس منتشر می‌شود، صحت ندارد.ما با استوکس قرارداد محکمی بسته‌ایم و خود بازیکن نیز این را می‌داند و باید در تمرینات حضور پیدا کند. پرسپولیس ۷ بازی سخت در آینده دارد و شروع بازی‌های ما در نیم فصل دوم با این دیدارهای سخت است.

انصاری فرد نیز در مورد این مشکل گفته بود که با استوکس قرارداد محمی داریم و او علاوه بر اینکه پولی نخواهد گرفت بلکه خسارت نیز باید بپردازد که در نوع خودش در قراردادهای ایرانی جالب توجه هست. به این ترتیب استوکس برای غیبت در هر جلسه تمرین ۳ هزار دلار و برای از دست دادن هر بازی ۵۰ هزار دلار جریمه خواهد شد.

اما استوکس معتقد است باشگاه پرسپولیس با وجود بندهای مندرج در قراردادش حق جریمه او را ندارد و این بازیکن تا زمانی که ویروس کرونا در کشور وجود دارد می‌تواند به تعطیلات خود ادامه دهد و وی در آخرین گفت‌وگوی خود با مدیربرنامه‌هایش اعلام کرده فعلاً به ایران برنمیگردد و تهدیدات باشگاه را نیز نمی‌پذیرد.

باشگاه پرپولیس اعلام کرد که همکاری با استوکس احتمالا به نقطه پایانی خود رسیده و این بازیکن ئیگر جایی در تیم پرپولیس ندارد و باید مبلغی را نیز به عنوان خسارت به پرسپولیس بدهد که حسین قدوسی درباره این اتفاق گفته بود که فعلا هیچیز رسمی نیست و در حال رایزنی با وکیل بازکین هستیم.

زنوزی مالک تراکتور تبریز که تیم خود را در کورس قهرمانی عقب تر از همیشه در این فصل میبیند درباره استوکس گفته است:

اگر استوکس خوب بود من او را نگه می‌داشتم! با ما ۴ سال قرارداد داشت و اصلا به آقایان نمی‌رسید اما برای یک نیم فصل ۴۵۰هزار دلار به او داده‌اند تا برود در دبی عشقش را کند. آن‌ها یک امتیاز بازی با استقلال را با استوکس گرفتند و برای این ۴۵۰هزار دلار پرداختند! درحالی که من درباره این بازیکن قبلا تذکر داده بودم. استوکس ساعت اشکان را برداشته بود و به او پس نمی‌داد. ما ساعت را در دوبلین پیدا کردیم و به زحمت و مشقت گرفتیم. اشکان یک نفر را فرستاد و اصلا یک مشکل اساسی درباره همین ساعت به وجود آمد. ایشان ساعت را برداشته بود و نمی‌داد و اشکان هم بسیار عصبانی شده بود.ما از باشگاه ترکیه‌ای شکایت کردیم و آن‌ها فهمیدند این را در دادگاه فیفا خواهند باخت. اما بعد استوکس به پرسپولیس آمد و به نظر من خسارتی که ما از باشگاه ترکیه‌ای می‌خواهیم را این‌ها می‌خواهند از پرسپولیس بگیرند چون ادعایشان این است که این بازیکن با ما قرارداد داشته. من به آقایان گفتم استوکس را نخرید و این به گردن شما می‌افتد اما فکر کردند که من دوست ندارم استوکس به پرسپولیس برود.

آنتونی استوکس پس از فرار از ایران به دلیل پیزی که کرونا عنوان شده است باید در دادگاهی در لندن حاظر میشد که اتهام رابط نامشروع را از لیست کارهای خود پاک کند به همین دلیل به لندن سفر کرد اما طی یک اتفاق عجیب به محض فرود آمدم هوایپما او را بازداشت کردند !

 

آنتونی استوکس در لباس پرسپولیس

 

یکی از مسافران که شاهد حادثه نیز بوده است میگوید که پلیس ها به داخل هواپیما آمدند و همه را آرام کردند سپس یکی از مسافران را با خود بردند که دلیل کار آنها مشخص نبود پس از آن اجازه پیدا شدن مسافران را دادند. وی گفت دفع بعدی که استوکس را دیده است در کنار پلیس ها منتظر چمدانش بود.

سخنگوی پلیس اسکاتلند هم دستگیری استوکس را تأیید کرد و گفت: یک فرد ۳۱ ساله در ارتباط با یک مورد حکم جلب دستگیر شده است.

استوکس به دلیل مشکلی که با نامزد خود داشته بود دستگیر شد زیرا در دادگاه های قبلی عنوان شده بود که او حق ندارد تا 4 سال با نامزدش در ارتباط باشد که طبق مدارکی که وجود داشت او این حکم را زیر پا گذاشته بود و با نامزدش در دارتباط بود و همچنین به او همه خانواده نامزدش توهین نیز کرده بود. استوکس با قرار وثیقه فعلا آزاد شده است تا در دادگاه بعدی به کارهای او رسیدگی شود و او مجازات شود.

 

آنتونی استوکس در لباس پرسپولیس

 

در انتها در روز 13 اسفند 1398 مدیر عامل پرسپولیس اعلام کرد:

ما پیش از این به دنبال بازگشت استوکس به ایران بودیم تا ضمن برخورد انضباطی و قانونی با او و جرایمی که در خور بی انضباطی او باشد بتوانیم از آنتونی استوکس در لباس پرسپولیس استفاده کنیم ولی اعلام کرد فعلاً قصد بازگشت به ایران را ندارد.روز گذشته هم خبر دستگیری او در انگلیس منتشر شد که با این تفاسیر تصمیم گرفتیم قید او را بزنیم و دیگر به دنبال بازگشت این بازیکن نیستیم ولی برای دفاع از حق و حقوق پرسپولیس با معاونت حقوقی باشگاه پیگیر کارهای شکایت از او به فیفا هستیم و این مسیر را تا آخر با جدیت می‌رویم تا حق باشگاه پایمال نشود.

به این ترتیب دیگر بعید به نظر میرسد این بازیکن خوش تکنیک اما بی نظم را در ایران ببینیم، چه در پرسپولیس چه در تیمی دیگر !

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *