ورزش ها

بررسی موتورسواران مسابقات موتو جی پی 2020

رقابت های جایزه بزرگ موتور سواری که در سه کلاس جهانی میباشد ، که بالاترین آن موتو جی پی است . موتو جی پی 2020 از 18 اسفند ساعت 18:30 شروع میشود و انگار قرار است آدرنالین خون ما دوباره بالا برود . در این مطلب میخواهیم نگاهی کوتاه و مختصر به موتور سواران امسال بندازیم .

 تاکاکی ناکاگامی

28 ساله ی ژاپنی با شماره ی 30 و با تیم هوندا امسال قصد هنرنمایی دارد ، فردی که فصل پیش با 74 در سکوی سیزدهم ایستاد و بهترین نمایش خود را در پیست ایتالیا با رتبه ی پنجمی بدست آورد . او این فصل سومین فصل خود را در موتو جی پی سپری میکند و در فصل اول خود نیز بر روی سکوی بیستم ایستاد .

مارک مارکز

27 ساله ی اسپانیایی با شماره ی 93 چندین سال است با تیم رپسول هوندا افتخار آفرینی میکند که در فصل پیش همانند سه فصل قبل خود قهرمان شد . او در همه ی پیست ها یا به مقام اول رسید یا دوم ، به جز پیست گرند پریکس آمریکا که بعد از 8 دور از مسابقه کنار رفت .

 

 

آندره آ یانونه

30 ساله ی ایتالیایی با شماره ی 29 برای سومین فصل پیاپی در تیم آپریلیا در مسابقات به میدان میرود . او فصل پیش با 46 امتیاز بر روی سکوی شانزدهم ایستاد و بهترین نمایش خود در پیست گرند پریکس استرالیا بود و گرنه در بقیه پیست ها از رتبه ی دهم بالا تر نرفته است .

آندره آ دوویتزیوسو

33 ساله ی ایتالیایی با شماره ی 4 در تیم دوکاتی حضور دارد ، فردی که فصل پیش به نایب قهرمانی رقابت ها دست پیدا کرد . او دو بار روی سکو اولی ایستاد که اولین آن مربوط به استارت رقابت در پیست قطر بود .

الکس اسپارگارو

30 ساله ی اسپانیایی با شماره 41 در  تیم آپریلیا فصل پیش با با 63 امتیاز رتبه ی چهاردهم را به دست آورد و این فصل هم با این تیم به رقابت ها آمده است . بهترین هنرنمایی خود نیز در پیست آرگون اسپانیا بود که در جایگاه هفتم ایستاد .

پل اسپارگارو

برادر کوچکتر الکس اسپارگارو با 28 سال سن و شماره ی 44 در تیم رد بول به میدان میرود که فصل پیش با 100 امتیاز رتبه ی دهم را کسب کرد . بهترین بازی خود را نیز در پیست فرانسه انجام داد .

دنیلو پتروچی

29 ساله ی ایتالیایی و علاقه مند به شماره ی 9 حاضر در تیم دوکاتی
که فصل پیش رتبه ی ششم را به دست آورد و توانست در پیست ایتالیا و در خانه ی خود بر روی سکوی اول بایستد .

یوهان زارکو

29 ساله ی فرانسویی با شماره ی 5 که این فصل قرار است با تیم اوینتیا همکاری کند . فصل پیش با رد بول رتبه ی هجدهم را با کسب 30 امتیاز به دست آورد و فصل پیش در هیچ کدام از پیست ها نتوانست بالاتر از رتبه ی دهم بایستد .

فرانچسکو باگنایا

23 ساله ی ایتالیایی با شماره ی 63 در تیم پراماک دومین فصل خود را در مسابقات موتو جی پی تجربه میکند . فصل پیش توانست رتبه ی پانزدهم را برای خود کسب نماید و هنرنمایی خود نیز برمیگردد به پیست استرالیا که توانست چهارم شود .

الکس رینز

24 ساله ی اسپانیایی با شماره 42 متعلق به تیم سوزوکی که فصل پیش چهارم شد . او موفق شد فصل پیش در دو پیست انگلیس و آمریکا با اختلاف بسیار کم نسبت به رقیبان اول شود .

ایکر لکونا

جوان 20 ساله ی اسپانیایی با شماره ی 27 حاضر در تیم ردبول تیچ 3 که فصل پیش تنها در پیست والنسیا اسپانیا به میدان رفت که در آن رقابت بعد از ده دور از دور مسابقات کنار رفت اما در مسابقات موتو 2 توانست که در پیست تایلند بر روی سکو بایستد .

کال کراچلو

با تجربه ی 34 ساله ی بریتانیایی با  تیم هوندا و شماره 35 این فصل به میدان میرود . فصل پیش با 133 امتیاز موفق به کسب رتبه ی نهم شد و توانست در پیست استرالیا دوم شود

ماوریک وینیالز

25 ساله ی اسپانیایی با شماره ی 12 در تیم یاماها قصد هنرمایی دارد . او فصل پیش توانست رتبه ی سوم را کسب نماید که در دو پیست به رتبه ی اولی رسید و هر دو بار آن نیز از مارکز پیشی گرفت .

برد بیندر

24 ساله دارای ملیت آفریقای جنوبی با شماره 33 که در تیم ردبول حضور دارد . او فصل پیش توانست نایب قهرمانی مسابقات موتو 2 را کسب کند تا این فصل اولین فصل حضور خود را در موتو جی پی سپری کند .

جوان میر

22 ساله ی اسپانیایی که در تیم سوزوکی حضور دارد و با شماره ی 36 به رقابت میپردازد . او فصل پیش با 92 امتیاز رتبه ی دوازدهم را کسب کرد که از نمایش های زیبای او ششم شدن در پیست بارسلونای اسپانیا بود .

جک میلر

25 ساله ی استرالیایی با شماره ی 43 در تیم پارماک حضور دارد که فصل پیش توانست پنج بار روی سکو بایستد و رتبه ی هشتم را کسب کند . از نمایش های زیبا خود در پیست والنسیا اسپانیا بود که با اختلاف 2/4 ثانیه نسبت به مارک مارکز سوم شد .

میگل اولیویرا

25 ساله ی پرتغالی علاقه مند به شماره ی 88 که در تیم ردبول تیچ 3 حضور دارد . فصل پیش که اولین فصل حضور در موتو جی پی را سپری کرد موفق به کسب رتبه ی هفدهم شد .

فابیو کوارترارو

20 ساله ی فرانسوی که شماره ی 20 را در اختیار دارد و در تیم پتروناس یاماها هنرنمایی میکند . او فصل پیش اولین فصل خود را در موتو جی چی سپری کرد و توانست رتبه ی ششم را با کسب 192 امتیاز به دست آورد و در پیست والنسیا توانست رتبه ی دوم را کسب کند .

فرانکو موربیدلی

25 ساله از کشور ایتالیا با شماره ی 21 برای تیم پتروناس یاماها هنرنمایی میکند . او فصل پیش توانست با 115 امتیاز رتبه ی دهم را کسب کند ولی هرگز موفق نشد بر روی سکو بایستد .

والنتینو روسی

مسن ترین فرد حاضر با 41 سال سن از کشور ایتالیا است و شماره ی 46 را بر موتور تیم خود یاماها میبیند . او فصل پیش توانست هفتم شود و بدون شک بهترین نمایش خود در پیست آمریکا بود که نسبت به رینز 0.5 ثانیه کم آورد و رتبه ی دوم را کسب کرد .

 

تیتو رابات

30 ساله ی اسپانیایی با شماره ی 53 در تیم آوینتیا ایفای نقش میکند . فصل پیش با کسب 23 امتیاز توانست رتبه ی بیستم را کسب کند و بهترین نمایش خود نهم شدن در پیست بارسلونا اسپانیا بود .

الکس مارکز

23 ساله ی اسپانیایی برادر کوچکتر مارک ماکز با شماره ی 73 و با حضور در تیم رپسول هوندا میخواهد اولین فصل خود را در موتو جی پی تجربه کند . او فصل پیش قهرمان مسابقات موتو 2 شد و در تیم مارک وی دی اس حضور داشت .

 موتو جی پی

این رقابت ها که هر ساله برگزار میشود و بالاترین سطح مسابقات موتور سواری در جهان است . رقابت هایی که در پیست های مختلف برگزار میشود که شامل 20 پیست در کشور های از جمله آلمان و اسپانیا و … است ، باید دید امسال چگونه پیش میرود و چه کسی قهرمان میشود و آیا شگفتی داریم ؟ در ضمن در تصویر زیر نیز میتوانید تاریخ و محل برگزاری مسابقات را تماشا کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *