فوتبال جهان, هر شب یک خاطره ، یک بازی ماندگار

خلاصه بازی خاطره انگیز منچستریونایتد 4 – 3 رئال مادرید فصل 2002/2003

منچستر رئال

این دیدار جذاب و پرگل منچستر رئال برمیگردد به سال 2003 در لیگ قهرمانان اروپا و بازی برگشت یک چهارم نهایی بین رئال مادرید و منچستریونایتد پیش از این بازی دو تیم بازی های کمی را مقابل همدیگر انجام داده بودند اما در همان بازی ها هم رئال مادرید موفق تر ظاهر شده بود. دیدار رفت را رئال مادرید با دوگل رائول و یک گل فیگو در مقابل تک گل فن نیستلروی،سه بر یک در سانتیاگو برنابئو پیروز شد و تا حدودی خود را صعود کرده میدانست.

رئال مادرید مدافع عنوان قهرمانی در دور اول گروهی با رم، آاک آتن و خنک همگروه بود و به عنوان صدرنشین به دور دوم گروهی رفت و در آنجا با میلان، دورتموند، لوکوموتیو مسکو در یک گروه قرار گرفت و با ۱۱ امتیاز دوم شد و در طرف مقابل منچستریونایتد که از دور مقدماتی صعود کرده بود در دور اول گروهی با لورکوزن، مکابی و المپیاکوس همگروه بود و با قرار گرفتن در صدر به دور دوم گروهی صعود کرد و باید با یوونتوس، دپورتیوو لاکرونیا و بازل رقابت می کرد و باز هم صدرنشین شد و به رئال برخورد کرد. رئال مادرید فصل قبل در لالیگا سوم شد و منچستریونایتد هم در لیگ جزیره به این رتبه دست یافت.

منچستر رئال

داور بازی پیرلوییجی کولینا سوت دیدار برگشت را در الدترافورد به صدا در آورد و سرالکس فرگوسن به دنبال کامبک زدن به ویسنته دل بوسکه بود اما در دقیقه 12 رونالدو نازاریو گل اول بازی را زد و در انتهای نیمه اول رود فن نیستلروی گل تساوی را وارد دروازه کهکشانی ها کرد. نیمه دوم بسیار هیجان انگیز بود، مریخی دو گل دیگر زد و هتریک کرد و ایوان هلگوئرا مدافع رئال گل به خودی به ضرر تیمش زد و دیوید بکام هم دو گل زیبا را به لوس بلانکوس زد و این مسابقه تماشایی با نتیجه ۴۳ به نفع منچستریونایتد خاتمه یافت اما در مجموع این رئال مادرید بود که ۵۶ به دور بعد صعود میکرد و تیم فرگوسن با رقابت ها باید وداع می کرد.
رئال مادرید در دور نیمه نهایی به یوونتوس ۳_۴ باخت و حذف شد و یووه به فینال رفت و در ضربات پنالتی مغلوب میلان کارلو آنچلوتی دیگر تیم ایتالیایی شد تا یک قهرمانی دیگر برای میلان به ثبت برسد.
در انتهای این فصل لیگ قهرمانان رود فن نیستلروی با لباس منچستر بونایتد عنوان آقای گلی این رقابت ها را با 12 گل بدست آورد .

از این دیدار به عنوان بهترین بازی های تاریخ لیگ قهرمانان یاد می شود، شبی که کهکشانی ها با رونالدو نازاریو و شیاطین سرخ با بکام درخشیدند.

دیوید بکام فصل بعد از منچستر به تیم کهکشانی ها پیوست و لباس رئال مادرید را برتن کرد .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.