تیم ملی, فوتبال ایران

دراگان اسکوچیچ

بعد از کش و قوس های فراوان برای انتخاب سرمربی تیم ملی و بازی با گزینه های روی میز از جمله علی دایی و امیر قلعه نویی و مربی های خارجی بالاخره مربی تیم ملی توسط فدراسیون پنج ستاره ایران انتخاب شد که کسی نیست جز جناب آقای دراگان اسکوچیچ .

بیوگرافی

دراگان اسکوچیچ که در 3 سپتامبر 1968 به دنیا آمده اند و اهل کرواسی و از همکشوری های آقای برانکو هستند مردی که پرسپولیسی ها خاطرات خوشی از آن دارند که ما هم آرزو مندیم ایشان هم برای ما خاطره سازی کنند .

دوران فوتبال

اسکوچیچ در دوران فوتبالی خود در پست هافبک به نمایش بازی خود پرداخته و در تیم هایی از جمله رییکا کروواسی ، لاس پالماس اسپانیا و اتحاد امارات بازی کرده است .

شروع مربیگری خود

دراگان اسکوچیچ مربیگری خود را از همان تیمی که فوتبال خود را شروع کرده بود شروع کرده و دو فصل در تیم رییکا خوش درخشید ، سپس به اینتر بلوک اسلوونی رفت تا دوره ی جدیدی را در مربیگری
تجربه کند ، دراگان اسکوچیچ با این تیم توانست دو جام را درو کند یکی جام اسلوونی و دیگری سوپر جام .

اوج مربیگری خود

بعد از آن اسکوچیچ به عنوان سرمربی العربی کویت متمول انتخاب شد ، دراگان به عنوان سرمربی در این تیم ، تیم قابل احترامی را روانه میدان کرد و حتی با کسب سهمیه جام باشگاه های آسیا تا مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها هم بالا آمد و توانست آمار 64 درصد پیروزی در بازی ها را در این تیم ثبت کند و همین اتفاق ها باعث شد تا او از تیم النصر عربستان سر در بیاورد .

اسکوچیچ در النصر درخشان ظاهر نشد و بعد از 18 بازی به عنوان سرمربی از کار بر کنار شد و به تیم رییکا بازگشت ، اما بازگشتی شگفت انگیز نبود و در 7 بازی ، 4 شکست را محتمل شد و این اوضاع او را به سوی کشور ایران برای مربیگری در ملوان هدایت کرد .

مربیگری در ایران

او به ملوان پیوست و توانست با این تیم رتبه ی هفتم را به دست آورد در آن زمان اذعان داشت که علاقمند است هدایت تیم ملی ایران را بر عهده بگیرد .

دراگان اسکوچیچ مربی تیم فولاد خورستان شد و بیشترین زمان مربیگری خود را در این تیم گذراند ، که 69 بازی هدایت این تیم را بر عهده داشت سپس در نیم فصل دوم 97-96 به خونه به خونه بابل پیوست که ثمره ی آن نایب قهرمان در جام حذفی بود .

این فصل هدایت نفت آبادان را در اختیار گرفت و در 19 بازی که بر روی نیمکت این تیم بود فقط 3 شکست را در کارنامه خود ثبت کرد او برای جدایی از این تیم مریضی و حال نامساعد را عنوان کرد اما هفته ی بعد در روز دربی (17 بهمن ) به عنوان مربی تیم ملی انتخاب شد .

اوضاع تیم ملی

اسکوچیچ که حال سرمربی تیم ملی مان است تیمی که مقابل اسپانیا به سختی زانو خم کرد و مقابل پرتغال یک امتیاز دشت کرد ، تیمی که الآن برای صعود به دور بعد مرحله مقدماتی جام جهانی به پیروزی در تمامی بازی های پیش رو نیاز دارد . آیا اسکوچیچ همانند ویلموتس عمل میکند یا کی روشی دوباره است برای تیم ملی ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *