استقلال, پرسپولیس, فوتبال ایران

دربی پایتخت ، قسمت 92

دربی

مدتی هست که اتفاقات ایران و شرایط زندگی ما را دچار غمی کرده که فقط یک راه برای فراموش کردن آن به مدت چندین ساعت وجود دارد ، دربی . دربی از قدیم الایام تا حال از بچه ی 3 ساله تا پیرمرد 60 ساله را به پای تلویزیون می کشاند تا ببینند نتیجه دیدار این دو تیم پر طرفدار چه میشود.

 

دربی

 

دربی در سراسر این کره ی خاکی وجود دارد و در هر کشوری به شکل و شمایل خاصی برگزار میشود که مردم به طور عجیبی کار و زندگی خود را رها کرده و از آن لذت میبرند . دربی تهران بین دو تیم استقلال و پرسپولیس پنج شنبه 17 بهمن ساعت 15:30 در دیدار 92 به جنگ و جدال با هم می پردازند ، جدالی که شرایط دو تیم آن را به اوج حساسیت رسانده.

استقلال پس از رفتن استراماچونی در بازی های اولیه خود شرایطی خوبی نداشت ولی با آمدن آقا فرهاد ورق برگشت و آن ها توانستند در سه بازی اخیر خود 10 توپ را به تور دروازه ی حریفان بچسباندند . پرسپولیس که آخر فصل کالدرون را از دست داد بعد از فشار وارده نامعلوم به باشگاه شهر خودرو و اقای حمیداوی توانست مربی سابق خود آقا یحیی را دوباره روی نیمکت بنشانند ، نیمکتی که در دو بازی اول خود درخشان ظاهر شد و دو مدعی لیگ برتر را مغلوب خود کرد.

پرسپولیس شجاع خلیل زاده را به دلیل محرومیت در این بازی ندارد و در آن طرف میدان دیاباته و فرشید اسماعیلی به دلیل مصدومیت استقلال را همراهی نمی کنند.

بیژن حیدری قضاوت دربی را بر عهده گرفته ، داوری که نه استقلالی دل خوشی از آن دارند و نه پرسپولیسی ها. بازی را هم از شبکه ی سه محمدرضا احمدی گزارش می کند که به نظر می آید هواداران دو تیم از این بابت مشکلی ندارند.

بهترین خط حمله لیگ استقلال و بهترین خط دفاع لیگ پرسپولیس میباشد این دلیل بر آن میشود که جریان بازی از همان اوایل به سمت دروازه علیرضا بیرانوند سوق پیدا کند . ,وریا غفوری پسر مریوانی استقلال و کاپیتان این تیم با لباس استقلال سابقه گلزنی به پرسپولیس و بیرانوند شیر لر این تیم را داراست و احمد نوراللهی هافبک خوش ذوق و خوش فکر پرسپولیس هم با لباس پرسپولیس سابقه گلزنی به استقلال را داراست.

وریا غفوری

احمد نوراللهی

اما جدای از این مسائل اجرای هوروش بند قبل از بازی میتواند هواداران را در ورزشگاه از همان اول از پرخاشگری دوری کند البته اگر بازیکنان خودشان شروع کننده ی بحث و دعوا نباشند زیرا فوتبال ورزش ای است برای دوستی نه برای دشمنی .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *