فوتبال جهان

بیوگرافی امباپه

امباپه در کنار رونالدو

ما در بیوگرافی کیلیان امباپه حقایقی را در مورد داستان کودکی امباپه، زندگی شخصی امباپه، پدر و مادر امباپه، دوست دختر امباپه و زندگی ورزشی او برای شما تعریف خواهیم کرد، این خلاصه ای از بیوگرافی امباپه، فوتبالیست فرانسوی با اصالت باندی است. از روزهای اولیه او شروع می کنیم تا اینکه او چه زمانی و چگونه مشهور شد و به جایگاه کنونی اش رسید.

همه ما بدون دانستن زندگینامه امباپه او را تحسین میکنیم اما قطعا خواندن سرگذشت امباپه از بچگی تا به حال آن هم با نگاهی متفاوت و پرداختن به نحو تربیت امباپه برای تان جذاب خواهد بود.

امباپه در گذر زمان

داستان کودکی کیلیان امباپه

نام کامل این ستاره فرانسوی، کیلیان آدسانمی لوتین امباپه است. او در تاریخ 20 دسامبر 1998 در حومه شمال شرقی پاریس، شهر بوندی فرانسه چشم به جهان گشود. نام مادر امباپه، فایزا امباپه لاماری (Fayza Mbappe Lamari) و نام پدر وی ویلفرد امباپه (Wilfried Mbappe) است. کیلیان اولین فرزند فایزا و ویلفرد است.

وقتی که فرانسه در جام جهانی 1998 به اولین مقام قهرمانی خود در جام جهانی دست یافت، کیلیان امباپه تنها یک نوزاد شش ماهه بود. جشن قهرمانی تیم ملی فرانسه در ورزشگاه استاد دو فرانس برگزار شد و این استادیوم تنها یازده کیلومتر با خانه خانواده امباپه فاصله داشت.

گذر دوران کودکی امباپه در بوندی:

راستش را بخواهید، سال های جوانی کیلیان چندان خوشایند نبود. او در حومه پاریس، بوندی، بزرگ شد. این شهر زمانی توسط خشونت و شورش ویران شده بود. شورش سال 2005 یکی از بدترین شورش‌های کمون (تقسیمات کشوری فرانسه) بود و بسیاری از خودروها و ساختمان های عمومی به آتش کشیده شدند.

همه این حوادث دقیقاً در اطراف منطقه ای اتفاق افتاد که والدین امباپه خانه خانوادگی خود را داشتند.
در حقیقت بوندی شهری است مترادف با شورش ها و درگیری های اجتماعی! مردم این حومه را که تنها در 10 کیلومتری پاریس قرار دارد، محل پرورش جرم و تروریسم می دانند.

رابا وجود تجربه آشفتگی های شهری در دوران کودکی، سرنوشت برای آینده کیلیان امباپه فوتبال را رقم زد…

شاید امباپه این آینده را مدیون پدرش باشد که ویلفرد، پدر امباپه، که خودش هم مربی فوتبال بود، قول داده بود از آینده فرزندش محافظت کند حتی در مواجهه با نا آرامی ها.

کیلیان جوان که در محله بوندی فرانسه بزرگ شد، هرگز توپ فوتبال را رها نمی کرد. این دلبستگی امباپه تا جایی پیش رفت که فوتبالش را روی تختش برد و از آن به عنوان بالش استفاده کرد تا با آرامش بخوابد.

امباپه در انگلیس

ویلفرید،پدر امباپه، در مصاحبه‌ای درباره شیفتگی فرزندش به فوتبال گفت:

«کیلیان بیش از حد به فوتبال علاقه داشته است. من فکر می کنم او دیوانه است. عشق او به فوتبال تقریباً مرا از خود دور می کند. حتی از منی که خودم به عنوان یک مربی فوتبال نگاه می کنم. او همیشه درگیر آن است. کیلیان همه چیز را تماشا می کند. او حتی
می‌تواند چهار یا پنج مسابقه را پشت سر هم تماشا کند.»

 

پیشینه خانواده کیلیان امباپه

کیلیان امباپه، این ستاره فرانسوی اهل یک خانواده ورزشکار از طبقه متوسط است که سبک زندگی شان حول ورزش میچرخد. به زبان ساده، خانواده کیلیان امباپه متعلق به جامعه بزرگ طبقه کارگران بوندی است.
اکنون، ما این منطقه را به عنوان یک شهر نادم می شناسیم که به بزرگترین قهرمان فوتبال خود ادای احترام می کند.
در اینجا پوستری بر ساختمانی میبیند که امباپه سال های کودکی خود را در آن گذرانده است.

ویلفرید امباپه، سرپرست خانواده امباپه، سال های زیادی را در فوتبال به عنوان مربی فوتبال گذراند. فایاز لماری، مادر امباپه، بازیکن حرفه ای هندبال بود. از همان ابتدا، والدین کیلیان امباپه اطمینان داشتند که همه اعضای خانواده آن‌ها می‌توانند این کار را انجام دهند
و ورزش را شغل خانوادگی خود بدانند.

جیرس کمبو-اکوکو، فرزندخوانده ویلفرد، یک فوتبالیست حرفه ای است. بقیه خواهر و برادر ناتنی امباپه نیز راه او را دنبال کرده اند.

 

اصل و نسب خانواده کیلیان امباپه:

همه می دانند که امباپه اهل بوندی، یک کمون فرانسوی در حومه شمال شرقی پاریس است.

نسب امباپه را میتوان به سه کشور آفریقایی گره زد. نیجریه و کامرون (از طریق پدرش) و الجزایر (از طریق مادرش).
پدر کیلیان، ویلفرد امباپه، یک کامرونی با ریشه های خانوادگی نیجریه ای است. او برای تحقق یک زندگی بهتر به شمال فرانسه مهاجرت کرد. مادر کیلیان فایزا لاماریا الجزایری الاصل کابیلی است.

به گزارش رسانه های فرانسوی، ویلفرد در تلاش برای اقامت دائم، با یک بانوی الجزایری-فرانسوی به نام فایزا لاماری ازدواج کرد. این زن در آینده مادر یک اعجوبه میشود!

خانواده امباپه

تحصیلات کیلیان امباپه

اگرچه فوتبال تمام دوران کودکی او را فراگرفته بود، این کودک در سن 6 تا 11 سالگی در هنرستان موسیقی حضور یافت. کیلیان در آنجا خواندن موسیقی و مطالعه فلوت را آموخت. در واقع او به معلم خود،سلین بوگنینی (Céline Bognini,)، اعتبار میدهد برای آموزش دومین سرگرمی خود (آواز خواندن) بعد از فوتبال. در آن روزها، زمانی که معلم موسیقی او گروه کر را رهبری می کرد، کیلیان به او پیوست و با هم در پارک تاون هال بوندی اجرا داشتند.

او برای مدت کوتاهی در مدرسه حضور داشت و با ویلیام سالیبا همکلاسی بود اما بیشتر اوقات خود در کلاس های فوتبال شرکت می کرد.

 

داستان فوتبال کیلیان امباپه

در سال 2004، زمانی که امباپه شش ساله بود، ویلفرد پسرش کیلیان کوچک را در AS Bondy زیر نظر خودش ثبت نام کرد. از آن لحظه تمرکز کامل روی توسعه فوتبال امباپه آغاز شد و این پسر سرعتی و باهوش شروع به به جمع آوری کاپ های قهرمانی برای آکادمی فوتبال AS Bondy کرد.

کیلیان کوچولو با کمک پدرش به سرعت عمل، رشد بالینی، سرعت و دریبل زدن دست یافت. آنتونیو ریکاردی، یکی از مربیان جوانان او در AS Bondy، یکبار درباره ی او گفت:

«اولین باری که مربی کیلیان بودم، می توان گفت که او متفاوت بود. توانایی های امباپه در AS Bondy خیلی بیشتر از بقیه کودکان بود. مهارت دریبلینگ کیلیان از قبل فوق العاده بود و خیلی سریع تر از بقیه بچه ها بود. او بهترین بازیکنی است که در 15 سالگی مربیگری ام دیده ام. من در پاریس استعدادهای زیادی را می شناسم، اما هرگز یکی مثل او را ندیده ام.»

 

استراتژی والدین امباپه

در ساعات غیرفوتبالی، هیچ بیرون رفتن با دوستان یا شرکت در فعالیتی وجود نداشت. کیلیان بر خلاف ویلیام سالیبا هرگز مثل اکثر بچه ها زندگی عادی داشت؛ زیرا توسط پدرش مراقبت میشد.

پدر و مادر امباپه این ایده را داشتند که کیلیان را برای دیدار با قهرمانان فوتبال ببرند. اولین اسطوره مدنظر فایزا و ویلفرد، تیری هانری، نماد فوتبال فرانسه بود. دیدار با اسطوره آرسنال که تجربه بسیار خوبی داشت، دیداری فراموش نشدنی محسوب میشد.

در آن زمان، تیری هانری نمی دانست که او با یک پسربچه 5 ساله دیدار میکند که دو تا ازرکورد های ملی او را خواهد شکست.

امباپه و تیری هانری

دومین ملاقات برای کودک ماجراجو، دیدار با مردی بود که با مادر امباپه هموطن بود یعنی زین الدین زیدان.

در زمانی که امباپه در کنار زیدان برای عکس گرفتن ایستاده بود، اسطوره رئال مادرید نمیدانست رکورد لیگ قهرمانان او توسط همین پسر معمولی شکسته خواهد شد.

امباپه و زیدان

رابطه پدر و پسری امباپه با پدرش

ویلفرید، بی صبرانه منتظر بزرگ شدن و مرد شدن پسرش بود و می دانست باید ابتدا کیلیان را با واقعیت های زندگی روبرو کند.

پدر عاقل امباپه به طور برنمه ریزی شده ای با کیلیان پیوند محبت آمیزی برقرار کرده بود و از همان سنین پایین همه چیز را به او درباره زندگی گفته بود. در آن زمان، هر وقت آنها بیرون می رفتند، همیشه درباره فوتبال بحث میکردند.این رابطه یک رابطه دوستی واقعی پدر و پسری بود که هیچ کس نتوانست آن را بشکند. ویلفرد هر چه که میتوانست به پسرش دهد را با عشق به او هدیه کرد. رابطه پدر و پسری کیلیان با پدرش بی همتا است.

امباپه و پدرش

شروع فوتبال حرفه ای امباپه

در این قسمت از بیوگرافی امباپه، منی به زندگی فوتبالی کیلیان میپردازیم:
آن روزها، کیلیان و والدینش مرتباً از استادیوم رنیس دیدن می کردند تا بازی ژیرس کمبو-اکوکو، برادر ناتنی بزرگش، را تماشا کنند.
زمانی که امباپه به دوران نوجوانی خود نزدیک شد، ویلفرد احساس کرد که زمان برای پسرش فرا رسیده است تا کاخ کار خود (AS Bondy) را به مقصد یک آکادمی بزرگتر ترک کند. از این رو خانواده تصمیم گرفتند که پسرشان با برادر بزرگ خود به نام ژیرس کمبو ارتباط در باشگاه فوتبال رن ارتباط برقرار کند.
درست پس از مسابقات امباپه، کیلیان در اولویت شماره 1 تیم جذب نیرو باشگاه رن قرار گرفت تا آنجایی که خود باشگاه، مقامات را برای دیدار از خانواده این پسر بچه فرستاد تا فایزا و ویلفرد را برای پیوستن پسرشان به آکادمی باشگاه راضی کنند.

دروسی (Dréossi) یکی از کارکنان باشگاه رن درباره کیلیان امباپه میگوید:

«ما برای جذب امباپه تلاش زیادی کردیم. تیم من بارها به بوندی رفت تا با والدینش مذاکره کند و دیگر ما آنها را به خوبی می شناسیم فایزا و ویلفرید افراد ورزشی جالبی هستند. با سعی زیادی کردیم و پینشهاداتی به آن ها ارائه دادیم اما موافقت نکردند و در نهایت ما موفق به پیروزی در این مذاکره نشدیم.»

پس از شکست مذاکرات باشگاه رن با خانواده امباپه، در نهایت این پسرک عاشق فوتبال به مدرسه فوتبال ملی فرانسه نقل مکان کرد. نام مرکز ملی فوتبال فرانسه Clairefontaine است. آنها در تربیت کودکان به بهترین نحو در کل کشور تخصص دارند که فقط بازیکنان بزرگ فوتبال اجازه دارند برای Clairefontaine بازی کنند و کیلیان امباپه یکی از آنها بود.

با یادگیری فوتبال در این مدرسه فوتبال، کیلیان به یک تالار مشاهیر تبدیل شد. او به جمع دانش آموختگان برجسته ای مانند تیری هانری، نیکلاس آنلکا، بلز ماتویدی، حاتم بن ارفا و ویلیام گالاس پیوست.
با عملکردهای چشمگیر امباپه، باشگاه های بزرگ اروپایی مثل چلسی، رئال مادرید، لیورپول، منچسترسیتی و بایرن مونیخ و … او را برای تست گیری دعوت کردند.

عکس های بچگی امباپه عکس کودکی امباپه

آغاز داستان جاده شهرت

در سن 12 سالگی، این نوجوان سفری رابه کشور های اروپایی آغاز کرد و هدف از این سفرها ملاقات با تیم های اروپایی ای بود که می خواستند توانایی های این پسرک فرانسوی را آزمایش کنند.

اولین ایستگاه قطار امباپه، انگلستان بود. والدین کیلیان امباپه در آن جا آپارتمانی را رزرو کردند.

امباپه روی دیوار های اتاق خود پوستر های بت خود، کریستیانو رونالدو را نصب میکرد. در مسیر چلسی، این بچه ی مشتاق در کنار تامی آبراهام، ستاره انگلیسی، و جرمی بوگا بازی کرد.

امباپه و رونالدو - اتاق امباپه

پس از مسابقه ای که تیمش با نتیجه 8 بر صفر تیم چارلتون را برد، کیلیان با خوشحالی به خانه رفت.
تاریخ حاکی از آن است که امباپه در آن بازی با پیراهن چلسی، خودنمایی کرد و با خود اینگونه فکر کرد که قلب باشگاه را از آن خود کرده است اما متأسفانه باشگاه چلسی هرگز با او تماس نگرفت.

امباپه در چلسی

پس از تجربه غم انگیز انگلیس، والدین کیلیان امباپه از دعوت زین الدین زیدان برای دیدار در باشگاه رئال مادرید استقبال کردند حالا او این فرصت را یافته بود که بتواند با تنها بت خود را ملاقات کند!

در نهایت برای این نوجوان، رویای بزرگ دیدن بازیکنی که الگویش بود و سع میکرد از او تقلید کند، محقق شد. شاید از همان روز رویای پوشیدن پیراهن رئال مادرید و حضور امباپه در رئال مادرید در ذهن این پسرک نقش بست.
بعدها، حتی کریستیان رونالدو هرگز باور نمی کرد که پسر کوچکی که یک بار او را دیده بود، سلطه CR7 بر فوتبال جهان را به چالش می کشد. حتی در واقع تنها یک چیز باقی مانده است تا هواداران شروع به مقایسه بین امباپه و رونالدو کنند و آن هم قهرمانی کیلیان امباپه در لیگ قهرمانان است.

امباپه در کنار رونالدو

شروع سکانس های موفقیت آمیز

پس از مذاکرات باشگاه های اروپایی و امباپه که با شکست همراه بود، این جوان سرانجام با موناکو توافق کرد.
با ASM، کیلیان امباپه به سرعت پیشرفت کرد، شاهکاری که باعث شد او به سرعت از آکادمی آنها به فوتبال بزرگسالان فارغ التحصیل شود.

امباپه در روز ششم مارس 2016، اولین قرارداد حرفه ای خود را امضا کرد که موجب شادی تمام اعضای خانواده اش شد. اما چندی بعد متأسفانه به علت کم فرصت رسیدن به او، این مهاجم جوان ناامید شد و موچب طغیان پدرش شد. ویلفرد هشدار جدی داد که اگر اوضاع تغییر نکند، پسرش در پنجره ژانویه به دنبال انتقال خواهد بود.

درست پس از آن، لئوناردو ژاردیم، مدیر موناکو، تصمیم گرفت کیلیان در بازی مقابل مون پلیه به میدان برود. آن بازی امباپه عملکرد موفقیت آمیزی داشت و در نتیجه 6-2 شکست مون پلیه نقش زیادی داشت و از بازی ستاره ای در دنیای فوتبال ظهور کرد. کیلیان با 26 گل خود در فصل 17-2016، به موناکو کمک کرد تا قهرمان لیگ یک شود.

امباپه در نوجوانی

امباپه در پاریسن ژرمن

بلاخره به اوج داستان زندگینامه امباپه میرسیم:

پس از معروف شدن نام امباپه در جهان، هجوم نقل و انتقالاتی ای به پا افتاد که در نهایت باشگاه PSG  موفق شد این اعجوبه را با قرادادی به مبلغ 145 میلیون یورو به اضافه 35 میلیون یورو (به صورت الحاقی) به خدمت بگیرد و در نهایت این ستاره جوان پیراهن پاریسن ژرمن را به تن کرد.

کیلیان امباپه در پاریسن ژرمن، هم به خواسته های دست یافت و هم به این تیم کمک زیادی کرد. کسب سه گانه، بهترین بازیکن سال لیگ 1 و بهترین گلزن، افتخارات گران قیمت ترین نوجوان فوتبالی بود.

 

در می 2018، امباپه برای پیوستن به تیم ملی فرانسه برای حضور در جام جهانی 2018 روسیه فراخوانده شد.
در یک همکاری زیبای قدرتمند با آنتوان گریزمان، او پس از پله، دومین نوجوانی شد که در فینال جام جهانی گلزنی می‌کند و موفق شد با پیراهن تیم ملی فرانسه قهرمان جام جهانی روسیه نیز شود.

 امباپه-در-جشن-قهرمانی-تیم-ملی-فرانسه-در-جام-جهانی

امباپه در دوران پس از جام جهانی 2018، به عنوان بهترین گلزن پیاپی لیگ دست یافت. استعداد های تهاجمی و عملکرد سریع و هوشمندانه این مهاجم باعث شده است برای تیمش بسیار مثمر ثمر باشد و با وجود سن کمش توانسته افتخارات زیادی را کسب کند.

در وجود کیلیان امباپه تمام آنچه که لازم است تا بتواند زمام فوتبال از دست لیونل مسی و کریستیانو رونالدو، ابرمردان فوتبال جهان، خارج کند دیده میشود.

امباپه از همان ابتدا برای پیوستن به باشگاه رئال مادرید برنامه ریزی کرده است.

 

دوست دختر امباپه

شاید در خواندن زندگینامه افراد معروف جهان، روابط عشقی و روابط شخصی برای خوانندگان جذابیت زیادی داشته باشد و در این قسمت از بیوگرافی امباپه، مطالبی درمورد دوست دختر امباپه و روابط عشقی امباپه خواهید خواند.

آلیسیا آیلیس،در 21 آوریل 1998در جزیره مارتینیک در دریای کارائیب، یک قلمرو فرادریایی فرانسه متولد شد. نام مادر او “ماری شانتال بلفروی” و نام پدرش “فیلیپ آیلیس” است

دوست دختر امباپه مدل زیبایی است که حرفه خود را در آژانس مانکن Guyanese Mannky’n آغاز کرد. او اکنون جزو بهترین‌های مدلینگ در کشورش به حساب می‌آید.

دوست دختر کیلیان امباپه تنها فرزند خانوده اش است. پدرش یک مدیر محیط زیست و مادرش زمانی به عنوان مربی آموزشگاه رانندگی کار می کرد.

آلیسیا در کودکی، زمانی که فقط در دو سال داشت شاهد طلاق پدر و مادرش بود. در نتیجه مادر مجردش (ماری شانتال بلفروی) او را بزرگ کرد. آلیشیا آیلیس که دوران نوجوانی خود را با مادرش می گذراند، در مدرسه رمیر-مونتجولی تحصیل کرد و در سال 2016 مدرک علوم فارغ التحصیل شد. پس از آن، تحصیل در رشته حقوق را در دانشگاه گویان فرانسه ( the University of French Guiana) آغاز کرد اما علاقه زیاد او به مدلینگ باعث شد که او حرفه وکالت را رها کند.

شاید جال باشد بدانید که امباپه مانند دیگر ستاره های فوتبالی علاقه ای به آشکار شدن مسائل زندگی شخصی اش ندارد و حتی عکسی از امباپه با دوست دخترش در فضای اینترنت یافت نمیشود.

آلیسیا در سال 2017 به عنوان دختر شایسته فرانسه معرفی شد و حتی به مسابقه دختر شایسته جهان هم ورود پیدا کرد. آلیسیا آیلیس و امباپه نه نامزد هستند و نه ازدواج کرده اند و تاکنون هیچ فرزندی هم ندارند.

 

داستان عشق کیلیان امباپه و دوست دخترش:

گفته میشود که کامیل گوتلیب (Camille Gottlieb)، اولین دوست دختر امباپه است، کامیل یک دختر معمولی نیست بلکه دختر یک خانواده سلطنتی است. کامیل گوتلیب دختر پرنسس استفانی موناکو و ژان ریموند گوتلیب، محافظ سابق کاخ است.

کیلیان امباپه قبل از آشنایی با آلیسیا آیلیس، ظاهراً با کامیل گوتلیب قرار داشته است. او تنها دختری است که با این فوتبالیست دیده می شود اما به دلایل نامعلومی، رابطه آن ها متوقف شد و کامیل گوتلیب با مرد دیگری وارد رابطه عشقی شد.

امباپه و دوست دخترش

علایق امباپه:

هرچند او تلاش میکند مسائل خصوصی زندگی خود را پنهان کند اما دور نگه داشتن اتومبیل هایش از چشم رسانه ها بسیار سخت است. کیلیان امباپه از طرفداران پرشمار خودروهای درجه یک است.
درآمد امباپه هر هفته میلیون‌ها دلار است که بخشی از آن از طریق همین نمایشگاه ماشین هایش است، ارزش کلکسیون خودروی او 780000 یورو است.
اتومبیل های عجیب و غریب و تیزرویی در نمایشگاه ماشین امباپه وجود دارد که شامل؛ فراری، مرسدس بنز، آئودی، ب ام و و رنج روور است.

ماشین امباپه

ارزش دارایی های کیلیان امباپه در سال 2021:

از آنجایی که این جوان مدام به در حال افزایش درآمد است، دارایی های امباپه همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و به همین سبب  ارائه اعداد و ارقام ثابتی ممکن است.

فوتبالیست ها معمولا از چند روش کسب ثروت میکنند. امباپه نیز علاوه بر درآمدی که به عنوان یک فوتبالیست با پیراهن پاریسن ژرمن کسب میکند، به علاوه از قراردادهای بزرگ با نایک و EA Sports و چندین کانال دیگه درآمد دارد.

یکی از تفریحات کیلیلان امباپه در تعطیلات، گذراندن اوقات فراغت خود در جزیره آبی است. او به طرفداران خود اعلام کرده که  که او یک استخر معمولی دارد که به طور تخصصی در آن تمرینات آبی انجام میدهد.

تفریحات امباپه

 

زندگی خانوادگی کیلیان امباپه:

در این بخش از زندگینامه امباپه، با پدر و مادر امباپه، برادران امباپه و بستگان او بیشتر آشنا خواهید شد.

 

پدر کیلیان امباپه:

ویلفرد امباپه یک فوتبالیست محلی بود. او در یک باشگاه محلی مربیگری میکرد و پسرش نیز فوتبال را از همان جا زیر نظر پدرش آغاز کرد.
تیلور، همسایه سابقش، می گوید که او خانواده اش را در مقابل استادیوم لئو لاگرانژ بزرگ کرد.
ویلفرد که یک کامرونی با ریشه نیجریه ای است، هنوز فرهنگ آفریقایی خود را ارج می نهد و این را از نام فرزندانش می توان فهمید.

پدر کیلیان امباپه نام میانی آدسانمی را به او داده است که از قبایل نیجریه ای برگرفته است و به معنای “تاج به من می آید” است.

کوچکترین پسر او نیز با نام Adeyemi – یک نام دیگر نیجریه ای یوروبا دارد به معنی “تاج شایسته شماست”.
پدر او مردی موفق و آینده نگر است، همچنین یک انضباط با رویکرد بسیار سختگیرانه در مدیریت فوتبال امباپه و مذاکرات او دارد و تصمیمات پسرش را فیلتر می کند و همیشه حواسش به تصمیمات او هست.

 

مادر کیلیان امباپه:

فیزا امباپه لماری (معروف به الاماری در عربی) متولد سال 1974 است و قبلا یک بازیکن هندبال بوده که در جناح راست بازی می کرد. او از اواخر دهه 1990 تا اوایل دهه 2000 در لیگ اول AS Bondy کار کرده است.

مادر کیلیان امباپه از یک خانواده فوتبالی است و پدرش هم در حومه بوندی پاریس فوتبال بازی می کرد.
فایزا تا به امروز چهره نمادین باشگاه هندبال شهر خود در فرانسه است که هنوز هم هندبال را دنبال میکند.

ژان لوئیس کیمون، عضو سابق هیئت مدیره AS Bondy، در توصیف فیزا در دوران بازی‌اش در مصاحبه ای گفت:

«او درست در مقابل سالن بازی هندبال ما بزرگ شد. بسیاری از برادران فیزا برای این باشگاه بازی کردند. در
مسابقه، او یک مبارز بود. او خیلی بازیکن خوبی بود و در هنگام روبرویی با حریفان خود بسیار خشن بود.»

مادر امباپه قطعا از تماشای رشد پسرش تا تبدیل شدن به یک پسر جوان خوب و مهمتر از همه، یکی از بازیکنان مهم جهان افتخار می کند.

مادر امباپه

درباره Jires Kembo-Ekoko – برادر بزرگ کیلیان امباپه:

ژیرس کمبو، فوتبالیست فرانسوی کنگو در روز هشتم ژانویه 1988 در کینشاسای زئیر (کنگو کنونی) به دنیا آمد.
او علاقه خود به فوتبال را از پدرش که پدر کیلیان امباپه نیست، به ارث برده است.
پدر جیرس، اوبا کمبو است. او یک فوتبالیست بازنشسته است که در جام جهانی فوتبال 1974 برای تیم DR کنگو بازی کرد.
کمبو اکوکو در شش سالگی به اروپا نقل مکان کرد و با عمو و خواهر بزرگترش در بوندی (فرانسه) زندگی کرد.

مادر جیرس تصمیم گرفت او را برای تحصیل به فرانسه بفرستد، در حالی که پدر و مادرش در کنگو ماندند.
کمبو اکوکو در جوانی توسط خانواده امباپه به فرزندی پذیرفته شد. آقای ویلفرد امباپه قیم قانونی جیرس، پسر دوست فقیدش است.
برادر بزرگ کیلیان امباپه 10 سال از او بزرگتر است. او مهاجمی است که در کلرفونتین، رن، العین (امارات)، الجیش، النصر و بورساسپور (ترکیه) بازی کرده است.

عکس های خانوادگی امباپه

درباره ایتان آدیمی امباپه – برادر کوچک امباپه:

ایتان در سال 2005 متولد شد، او برادر خونی کیلیان و پسر شرعی فایزا لاماری و ویلفرد است.

ایتان امباپه  7 سال از برادرش لوتون کوچکتر است.شاید جالب باشد برایتان که بدانید خوشحالی پس از گل امباپه که با دستان ضربدری و شست بالا ژست میگیرد، به خاطر همین برادر کوچکترش است.
ستاره پاری سن ژرمن می گوید هر زمان که برادر کوچکترش او را در فیفا شکست می دهد، با همچین ژستی جشن میگیردا.

امباپه و برادرش

درباره پدربزرگ کیلیان امباپه:

ماارشال ساموئل امباپه لپه در سال 1936 به دنیا آمد. او به دلیل مهاجم تیم اوریکس بلوآ، دوآلا مشهور است.

پدر بزرگ امباپه نیز یک فوتبالیست بود (که در سال 1985 درگذشت)  و به دلیل اینکه اولین کاپیتانی بود که در فصل 1964/65 جام باشگاه های قهرمانان آفریقا را بالای سر برد شهرت زیادی دارد.

 

خویشاوندان امباپه

در میان بستگان کیلیان امباپه، معروف ترین آن ها پیر امباپه (Pierre Mbappé) است که برادر ویلفرد است و در واقع عموی امباپه است. او در 18 سپتامبر 1973 متولد شد، پیر یک مربی فوتبال است که زمانی مدیریت ایوری و استاد لاوالوا را بر عهده داشت.

پیر امباپه یک بار با افشای این موضوع که برادرزاده‌اش زمان زیادی را صرف تماشای مسابقات چلسی می‌کند، ابهامات زیادی پیرامون امباپه ایجاد کرد.

 

حقایق ناگفته از امباپه:

تا اینجا ما در بیوگرافی امباپه، بیشتر از زندگی شخصی امباپه برایتان گفتیم و حالا چند حقیقت ناگفته دیگری که برای تان جالب خواهد بود را تعریف خواهیم کرد:

1. لقب امباپه: مادر امباپه، فایزا، از این که پسرش دائماً با دوناتلو – یک لاک پشت نینجا جهش یافته نوجوان – مقایسه می شود، ناراحت است.
او می ترسد که حتی دنی آلوز با نیمار همدست شده باشد تا مدام کیلیان را با نام مستعاری که به خاطر ظاهرش آمده است مورد تمسخر قرار دهد.
در حوالی نوامبر (2017)، تیاگو سیلوا یک هدیه کریسمس به مهاجم جوان پاریسن ژرمن داد.  هنگامیکه امباپه جعبه را باز کرد  ماسک Teenage Mutant Ninja Turtle (لاکپشت نوجوان نینجا) را پیدا کرد. قبل از اینکه امباپه متوجه شود، این ویدئو در فضای مجازی منتشر شد و از آن پس، طرفداران شروع به پوشیدن لباس لاک پشت کردند. در ابتدا امباپه احساس کرد که این شوخی از حد گذشته است و از اینکه به او می خندند خسته شده بود. اما بعداً نام مستعار دوناتلو را پذیرفت.

لقب امباپه

لقب های امباپه

 

2. داستان کیلیان امباپه دروگبا: روزی روزگاری ستاره پاری سن ژرمن پس از نادیده گرفته شدن توسط اسطوره چلسی احساس ناراحتی میکرد اما واقعا دیدیه دروگبا تقصیر نداشت، این رویداد پس از شکست چلسی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در سال 2009 از بارسلونا رخ داد.
پس از پایان بازی، کیلیان امباپه برای گرفتن عکس سلفی به سمت دروگبا دوید اما توسط دروگبا نادیده گرفته شد و از درخواست امباپه برای سلفی کردن با دروگبا امتناع کرد.

ده سال بعد و در سال 2019، امباپه در استیج مراسم  توپ طلا با دیدیه دروگبا روبرو شد.
و این بار اسطوره چلسی در نهایت احترام با امباپه عکس گرفتند و به نوعی گویا بدهی 10 ساله خود را پرداخت کرد.

امباپه و دروگبا

3.درآمد لحظه ای امباپه: آیا می دانید یک شهروند فرانسوی به طور متوسط باید 7 سال و 6 ماه کار کند تا به دستمزد هفتگی کیلیان امباپه برسد؟!

 

4.دین کیلیان امباپه: در ابتدا بگوییم پدر امباپه هنوز مسلمان نشده است. علاوه بر این، فایزا به فرد مسلمان پاسخ مثبت برای ازدواج نمیداد. این نشان می دهد که احتمالا تعلق امباپه به مذهب چندان زیاد نباشد. او از نظر ایمان مسیحی است.
گویا مهاجم پی اس جی به دلیل فرهنگ زادگاهش لباس های اسلامی می پوشد و این نوع پوشش ربطی به دینش ندارد.
مسیحیان سیاهپوست در فرانسه تمایل زیادی به مسیحیان سفیدپوست هموطن خود ندارند،  به مسیحیت ندارند و به دلیل جدا شدن از هموطنان سفید پوست خود، اکثر شهروندان سیاه پوست دوست دارند لباس اسلامی بپوشند.

5.قد کیلیان امباپه: لبرون جیمز 5 فوت 9 یا (2.06 متر) قد دارد. از سوی دیگر، جانیس آنتتوکومپو 6 فوت و 11 اینچ (2.11 متر) قد دارد و  امباپه 5 فوت و 10 اینچ (1.78 متر) است در حالیکه خیلی ها فکر میکنند امباپه قامت درازی دارد!

حقیقت این است که هواداران دچار اشتباه شده اند. کیلیان امباپه پاهای بلندی دارد که باعث می شود  او را بلندتر از آنچه هست ببینیم درحالیکه واقعیت اینطور نیست.

 

6.امباپه در فیفا: 

در حالی که در بازی فیفا، ویژگی‌های خوب زیادی به مهاجم پاریس داده است، اما کیلیان امباپه در آن آنقدرها هم عالی نیست و در قدرت تهاجمی، دقت FK، پنالتی و پاس های طولانی کمبود هایی دارد.

امباپه در فیفا

 

این بیوگرافی شاید به نسبت سایر بیوگرافی امباپه هایی که در اینترنت وجود دارد متفاوت بود و به ابعاد دیگری از زندگی فوتبالی امباپه پرداختیم.

امیدواریم با خواندن زندگینامه امباپه به شما الهام شده باشد و به این باور رسیده باشد که این امکان برای همه ما وجود دارد که شما داستان خودتان را بسازید.

این باید زمانی اتفاق بیفتد که ما نظم و انضباط، خودکنترلی و استقامت در مسیر موفقیت شغلی داشته باشیم.
به حق شایسته است که ویلفرد و فیزا لاماری را ستایش کنیم. والدین کیلیان امباپه، پسرشان را حتی قبل از 16 سالگی وادار کردند معنای حقیقی زندگی را کشف کند.
علیرغم شرایطی که خانواده او چند سال پس از تولد امباپه در بوندی با آن روبرو شدند، اما هرگز اجازه نمی‌دادند جامعه خشن بوندی بر سرنوشت پسرشان تاثیر نامطلوبی بگذارد.

یک رخداد در زندگی آینده امباپه و در آینده فوتبال مسلم است. کیلیان امباپه قرار است ردای رهبری فوتبال را از لیونل مسی و کریستیانو رونالدو تحویل بگیرد.

 

افتخارات امباپه

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “بیوگرافی امباپه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.