فوتبال جهان, لیگ قهرمانان اروپا, هر شب یک خاطره ، یک بازی ماندگار

خلاصه ای از به یادماندنی ترین بازی سال 2019 – کامبک لیورپول بارسا

کامبک لیورپول بارسا

7 می 2019 برای بارسلونا یادآور یکی از تلخ ترین خاطرت تاریخ حیاتش است. شب خردشدن و تحقیر در آنفیلد. شب کامبک لیورپول بارسا !

بارسلونا بازی رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان در نوکمپ را با سه گل از لیورپول برده بود. وقتی کاشته استثنایی مسی به تور نشست و آلیسون بکر ناباورانه نظاره گر سومین گل بارسا بود، کمتر کسی تصور می کرد که قرمزها در بازی برگشت، شانسی برای صعود داشته باشند اما در آنفیلد، همه معادلات برعکس شد.

لیورپول بدون ستاره اش محمد صلاح توانست با نتیجه 4 بر صفر بارسلونا را در هم بکوبد . تا بیشتر از همیشه قرمزی لباس لیورپول توجه ها را به خود جلب کند .

کامبک لیورپول بارسا تبدیل به یکی از خاطره انگیز ترین بازی های تاریخ فوتبال جهان شد .

یارسا که سال 2018 و در زمین رم نیز برتری 4-1 بازی رفت را از دست داده و با شکست 3-0 حذف شده بودند، این بار با این وعده قدم در آنفیلد گذاشتند که به اندازه کافی از شکست برابر رم درس گرفته اند و دیگر اجازه تکرار آن حادثه را نخواهند داد. در عمل اما به فاصله تنها یک سال، تحقیری مشابه و حتی بزرگتر برای بارسلونا رقم خورد.

مارک آندره رتاشتگن گلر بارسا دقایقی پس از اتمام بازی رو به خبرنگاران گفت:« باید تحقیقات روحی روانی عمیقی روی ما صورت بگیرد تا دلیل این اتفاق کشف شود.»

بوسکتس یکی دیگر از کسانی بود که در مقابل خبرنگاران حاضر شد و گفت:« بازی پر انتقاد و سراسر اشتباهی را به نمایش گذاشتیم.» واکنش مسی هم جالب بود:« آنفیلد فاجعه ای است که تا سال ها به یاد همه خواهد ماند.»

لوئیس سوارز چند ماه بعد و در مورد شکست سنگین برابر لیورپول گفت:« ما عادت داشتیم که فرزندان مان را به مدرسه ببریم، با آنها فوتبال بازی کنیم و به تفریح و خوشگذرانی بپردازیم ولی روزهای پس از شکست از لیورپول، نه من که هیچ بازیکنی میل بیرون رفتن از خانه را نداشت. برای خود من، روزهای زیادی طول کشید تا با شکست کنار بیایم.»

مسی با لباس بارسلونا یکی تحقیر آمیز ترین شکست های تاریخ بازیگری خود را مقابل لیورپول تجربه کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *