جام جهانی

بررسی کیت های جام جهانی آدیداس + عکس

کیت های جام جهانی آدیداس

کیت های جام جهانی آدیداس

کیت های جام جهانی آدیداس در فاصله کمتر از 60 روز مانده تا جام جهانی، همگی رونمایی شدند.

از بین 32 تیم حاضر در قطر، لباس 7 تیم توسط برند آدیداس طراحی و تولید میشود. بازیکنان تیم های آرژانتین، آلمان، ژاپن، بلژیک، مکزیک، اسپانیا، شیلی و ولز با لباس های آدیداس روانه میدان خواهند شد.

از آن جا که جام جهانی بزرگترین رویداد جهانی فوتبال به شمار میرود، کمپانی آدیداس به هویت های فرهنگی کشور ها توجه ویژه ای داشته است.

در ادامه به بررسی کیت های جام جهانی 2022 میپردازیم و منبع الهام طراحی های انجام شده را بازگو خواهیم کرد که قطعا برای تان جالب خواهد بود!

 

لباس تیم ملی آرژانتین 2022

کیت آرژانتین 2022، همان ترکیب راه راه سفید و آبی آسمانی سنتی همیشگی است؛ اما راز لباس دوم آرژانتین را جالب است بدانید:

روی لباس دوم تیم ملی آرژانتین از پایین به بالا طرح آتشین مانندی دیده میشود. به گفته آدیداس این پرتو ها، نشان دهنده انعکاس خورشید است و همانطور هم که احتمالا میدانید خورشید، نماد سرزمین آرژانتین است.

کیت بنفش آرژانتین را میتوان به عنوان یکی از جذاب ترین کیت های جام جهانی آدیداس عنوان کرد.

لباس تیم ملی آرژانتین

 

لباس تیم ملی ژاپن 2022

کیت تیم ملی ژاپن در جام جهانی 2022 از هنر باستانی و ریشه دار این کشور، یعنی اوریگامی الهام گرفته شده است. پترن لباس ژاپن 2022 در سراسر پیراهن تکرار شده است که شبیه مدل اوریگامی یاتاگاراسو، کلاغ اسطوره‌ای سه پا است.

اوریگامی نام کاردستی کودکان ژاپنی است که از گذشته تاکنون در این کشور رواج داشته و حالا به عنوان یک اثر فرهنگی روی کیت ژاپن 2022 قرار خواهد گرفت.

پشت پیراهن تیم ملی ژاپن، پرچم ژاپن قرار گرفته و در توضیح آن آمده: «برای این است که نشان بدهیم مردم ژاپن تا همیشه پشت تیم ملی ژاپن خواهند بود.»

هم روی لباس اول ژاپن و هم لباس دوم ژاپن این الگو اعمال شده است. رنگ زمینه کیت ژاپن 2022 همان آبی سامورایی همیشگی است و کیت دوم ژاپن 2022 سفید است.

“اگر 1000 اوریگامی بسازید، آرزویی برآورده می شود. آرزوی ما برای ژاپن در این جام جهانی این است که بیش از هر زمان دیگری پیش برویم. آدیداس امیدوار است که تکرار کلاغ که الگوی جلو و آستین ها را می سازد، برای برآورده شدن این آرزو کافی باشد.”

 

لباس تیم ملی ژاپن 2022

 

لباس تیم ملی آلمان 2022

کیت آلمان 2022، از طراحی سنتی خود بسیار متفاوت است. یک نوار عمودی مشکی پهن وسط جلوی پیراهن موجود است که آرم‌ها و شماره بازیکنان را در خود جای داده است. رنگ زمینه پیراهن تیم ملی آلمان سفید است.

لیزا داتز،دیگر مدیر ارشد محصول آدیداس که روی طراحی لباس جام جهانی آلمان کار می کرد، توضیح می دهد که: نوار عمودی جلوی پیراهن آلمان، یک عنصر بسیار آشنا برای فدراسیون آلمان است و در اولین لباس ملی آلمان در سال 1908 استفاده شده بود.
ما قبلاً نیز از این طراحی در برخی از کیت‌ها از جمله کیت‌های خارج از خانه در سال‌های 2008 و 2016 استفاده کرده ایم.

اما می دانید طرح لباس دوم تیم آلمان بر چه اساسی طراحی شده است؟ پترن کیت دوم آلمان برای جام جهانی، حرف D زاویه دار است که کلمه “Deutschland” گرفته شده است. به دقت به عکس پیراهن نگاه کنید؛ شما هم طرح پترن را متوجه شدید؟!

 

کیت آلمان 2022

 

پترن گرافیکی کیت دوم آلمان نمایان گر “سبک فوتبال پویا و جنگنده” ی بازیکنان تیم ملی آلمان است.

لباس دوم المان 2020 یک شاهکار بینظیر از آدیداس بود و لباس جدید ژرمن ها با ترکیب رنگ قرمز و مشکی به نظر جایگزین خوبی برای آن کیت مشکی آلمان باشد.

کیت های تیم ملی آلمان، جزو آن دسته از کیت های جام جهانی آدیداس است که طراحی مدرن و بسیار جذابی دارد.

 

لباس تیم ملی بلژیک 2022

پترن کیت تیم ملی بلژیک، شعله آتش است و این طراحی از لقب تیم فوتبال این کشور برگرفته شده است. بر روی دو آستین شعله های آتش نقش بسته است. رنگ زمینه کیت تیم ملی بلژیک قرمز است.

لباس دوم تیم ملی بلژیک طراحی جالب و رنگارنگی در زمنیه سفید رنگ دارد. کیت دوم بلژیک از فستیوال رقص معروف کشور بلژیک به نام Tomorrowland الهام گرفته شده است. آدیداس روح شادابی و سرزندگی را در قالب فستیوال های سنتی در لباس بلژیک دمیده است.

لباس دوم بلژیک 2022

 

لباس تیم ملی مکزیک 2022

در بین کیت های جام جهانی آدیداس بیش از هر کیت دیگری در لباس تیم ملی مکزیک از نماد های باستانی ملی استفاده کرده است.

کیت اول مکزیک 2022 سبز است. خطوط زیگزاگی روی لباس سبز تیم ملی مکزیک از نمادهای تاریخی این کشور به اسم “کوئتزالکواتل” (Quetzalcoatl) الهام گرفته شده است. کوئتزالکواتل، یک مار با پرهای رنگارنگ است که این نقش را به وضوح در لباس تیم ملی مکزیک 2022 میتوان دید.

لباس تیم ملی مکزیک 2022

پیراهن دوم مکزیک 2022 نیز دارامینه کرم با طرح های قرمز است. پترن گرافیگی لباس دوم تیم ملی مکزیک از نمادهای تمدن آزتک است که در سراسر کیت مکزیک تکرار شده است.

لباس دوم تیم ملی مکزیک 2022

 

لباس تیم ملی اسپانیا 2022

لباس اول تیم ملی اسپانیا قرمز رنگ با همان رنگ مکمل همیشگی یعنی سورمه ای و زرد است. این کیت طراحی بسیار ساده ای با المان های آدیداس دارد.

لباس دوم تیم ملی اسپانیا، از جام‌جهانی ۱۹۸۲ که اسپانیا میزبان بوده الهام گرفته است و طرح انتزاعی  امواج روی پیراهن دیده میشود.

 

لباس تیم ملی ولز 2022

طراحی کیت تیم ملی ولز داستان جذابی ندارد 🙂 ولی دیدنش خالی از لطف نیست

لباس تیم ملی ولز

 

فونت کیت های جام جهانی آدیداس

فونت کیت های جام جهانی آدیداس 2022 رسما راه رونمایی شد. این فونت توسط تمام کیت تیم های ملی آدیداس به جز آلمان استفاده می شود. در ادامه عکس کیت های ملی تیم های جام جهانی با اسم و شماره اسطوره آن کشور را مشاهده کنید.

فیس فونت جدید آدیداس طراحی مدرن و جذابی دارد.

لباس های تیم ملی جهانی آدیداس

همه کیت های جام جهانی آدیداس در فروشگاه اسپورتتو با بالاترین کیفیت موجود میباشد و میتوانید از طریق سایت یا اینستاگرام اسپورتتو سفارش خود را ثبت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *