دسته بندی نشده, فوتبال جهان

بیوگرافی کریستیانو رونالدو

بیوگرافی کریستیانو رونالدو

ما در بیوگرافی کریستیانو رونالدو حقایقی در مورد داستان کودکی رونالدو، زندگی شخصی رونالدو، پدر و مادر رونالدو، خانواده رونالدو، دوست دخترهای رونالدو، همسر رونالدو، سبک زندگی رونالدو، ارزش دارایی های رونالدو و … را برای شما شرح خواهیم داد. ما در زندگینامه رونالدو رویدادهای مهم زندگی اسطوره فوتبال پرتغال را روایت میکنیم، اسطوره ای که تبدیل به نمادی برای لباس تیم ملی پرتغال، لباس رئال مادرید، لباس منچستریونایتد، لباس یوونتوس شده است.

رونالدو در گذر زمان

داستان کودکی کریستیانو رونالدو:

نام کامل رونالدو، کریستیانو رونالدو دوسانتوس آویرو است. او در پنجمین روز از فوریه 1985 از مادرش ماریا دولورس دوسانتوس آویرو و پدر مرحومش خوزه دینیس آویرو متولد شد.

به محض تولد، پدرش او را «رونالدو» نامید (نام رئیس جمهور سابق ایالات متحده، رونالد ریگان، که به تازگی برای دومین دوره ریاست جمهوری خود در ایالات متحده سوگند یاد کرد.) هم چنین نام هنرپیشه مورد علاقه پدر رونالدو، ریگان نام داشت.

بچگی رونالدو

محل تولد رونالدو در فونچال، واقع در جزایر مادیرا است. این جزیره از سرزمین های اصلی پرتغال نیست، بلکه یکی از جزایر مورد ادعای این کشور است.

کریستیانو رونالدو آخرین فرزند خانواده پنج نفره شان است. شغل مادر رونالدو، ماریا دولورس، آشپز و شغل پدر رونالدو، خوزه دینیس آویرو، سرباز، باغبان بود.

 

دوران کودکی کریستیانو رونالدو

مادر و پدرش رونالدو را بسیار نوازش میکردند. در آن زمان، کریستیانو هر زمان که در خانه مرتکب تخلفی می‌شد، بی‌مهابا فرار می‌کرد. او به جای اینکه اشتباهات خود را بپذیرد، جلوی پدر و مادرش وانمود به گریه کردن می کرد. پس از آن، خواهر و برادر بزرگترش (هوگو، الما و کاتیا) به خاطر تخلف او سرزنش می شدند.

برخلاف خواهر و برادرهای بزرگترش، هوگو، املا و کتیهاد، رفتار های لوس و بچگانه رونالدو فشار را از روی او برداشت.
به عنوان یک پسر، رونالدو رویای خود را برای رسیدن به موفقیت تعیین کرده بود. او نسبت به برادر بزرگترش هوگو زندگی موفق بی نظیری داشت.

از همان ابتدا، ماریا دولورس دوس سانتوس و همسرش خوزه دینیس اطمینان حاصل کردند که او کالکشن لباس‌های awesome را می‌پوشد. آنها از آن موضوع استفاده میکردند تا کم تر نشان داده شود که این پسر از یک خانواده فقیر است.

عکس بچگی رونالدو

پیشینه خانواده کریستیانو رونالدو:

همه می دانند که طبق گفته خود GOAT رونالدو اولین میلیاردر فوتبال است. جالب اینجاست که گذشته CR7 از زندگی فروتنانه ای سرچشمه می گیرد.
خانواده کریستیانو رونالدو ثروتمند نبودند و او در دوران کودکی خود فقر شدیدی را تجربه کرد.
خانه ای که او در آن بزرگ شد نشان دهنده فقری بود که در آن زمان خانواده اش با آن روبرو بودند. او هرگز گذشته خود را فراموش نخواهد کرد.
کریستیانو در خانه ای فقیرانه بزرگ شد و با همه خواهر و برادرش در یک اتاق مشترک زندگی میکرد.

مادرش یک بار به رسانه ها گفته بود به دلیل فقر شدید در خانواده اش، قصد داشته رونالدو را در زمانی که او را باردار بود سقط کند.

بخشی از این تصمیم به دلیل مشکل اعتیاد همسرش به الکل، و دلیل دیگرشان ترس از داشتن فرزند زیاد بود اما پس از مراجعه به بیمارستان، پزشکان از انجام سقط جنین خودداری کردند. هنگامی که درخواست ماریا دولورس رد شد، شروع به نوشیدن آبجو گرم کرد. او همچنین دیوانه وار دوید، به امید اینکه پسرش در شکمش بمیرد. خوشبختانه این اتفاق نیفتاد و پسرک نیرومند و دلچسبی به نام کریستیانو رونالدو به دنیا آمد.

 

اصل و نسب خانواده کریستیانو رونالدو:

بدون شک، همه فکر می کنند CR7 از پرتغال در یکی از جزایر آن متولد شده است اما این درست نیست. اصل و نسب یا ریشه های خانواده او در Praia ردیابی شده است. این ساحل، پایتخت و بزرگترین شهر کیپ ورد، در اقیانوس اطلس غرب سنگال است. پس ملیت کریستیانو رونالدو درواقع برای غرب آفریقا است.

خانواده ایزابل روزا دا پیده، مادر هومبرتو سیریلو آویرو که پدربزرگ پدری کریستیانو رونالدو است  اهل پریا، پایتخت کیپ ورد هستند. پدر بزرگ او در سن 16 سالگی، هماره با خانواده اش زادگاه خود پرایا را ترک کردند تا در جزیره دیگری به نام “مادیرا” در اقیانوس اطلس به زندگی خود ادامه دهند و سه نسل بعد از او در همان جا متولد شدند و یکی از نوادگان او کریستیانو رونالدو، بز فوتبال است. این بدان معنی است که اصل و نسب خانوادگی CR7 از غرب آفریقا است.

اصالت رونالدو

ابتدای فوتبال کریستیانو رونالدو:

کمی از زندگی شخصی رونالدو فاصله بگیریم و در این قسمت از بیوگرافی کریستیانو رونالدو کمی هم از حقایق زندگی فوتبالی رونالدو بخوانید:

نام مدرسه رونالدو  Escola Básica e SecundáriaGonçalves Zarco بود و در این جا تحصیلات ابتدایی خود را آغاز کرد. زمانی که رونالدو جوان بود، علاقه ای به درس و مطالعه نداشت.

در آن دوران، او بیشتر دغدغه داشت در باشگاه فوتبال آندورینها در فونچال پدرش را همراهی کند. اینجا زمانی بود که خوزه دینیس آویرو، پدر رونالدو، شغل دومی را به عنوان مرد کیت شروع کرد.
انزجار رونالدو از مدرسه با بزرگ شدن او شدیدتر هم شد. او هرگز تکالیفش را انجام نمی‌داد، اما اشتیاقش به فوتبال روز به روز بیشتر میشد. در سن هشت سالگی با آکادمی فوتبال آندورینیا قرارداد بست.
پدرش (خوزه دینیس آویرو) برای نظارت دقیق بر او، تصمیم گرفت تا به صورت تمام وقت در ان آکادمی ……… مشغول کار شود. کمک به پسرش برای ایجاد یک پایه حرفه ای محکم برای خوزه آویرو بسیار مهم بود.

ریکاردو سانتوس، هم تیمی دوران کودکی رونالدو،که در حال حاضر مربی فوتبال در آندورینیا است به یاد می آورد که زمانی که در آندورینیا بود، کریستیانو بسیار جاه طلب و از نظر احساسی شکننده بود. به گفته ریکاردو:

«رونالدو واقعاً از برد لذت میبرد. وقتی غیر از برد اتفاق می افتاد رونالدو گریه می کرد. او سر این موضوع آنقدر گریه میکرد که نام مستعار “کرای بیبی” (بچه ای که زود گریه میکند) را به خود اختصاص داده بود.»

کودکی رونالدو

صعود به رده های جوانان:

رونالدو پس از گذراندن دو سال در آکادمی آندورینیا به صورت آزمایشی به ناسیونال، آکادمی دیگری در جزیره مادیرا رفت. هنگام بازی در آنجا، مردم متوجه شدد که او استعداد خاصی دارد.

 

ترک والدین و اعضای خانواده برای لیسبون:

کریستیانو در تلاش برای بهبود مهارت های فوتبالش و نجات والدینش از فقر، بزرگترین تصمیم دوران نوجوانی خود را گرفت. او در 12 سالگی خانواده خود را در مادیرا به مقصد لیسبون ترک کرد.
در سال 1997، رونالدو در یک تست آزمایشی سه روزه به اسپورتینگ سی پی رفت و پس از گذراندن آزمایشات آنها. با مبلغ 1500 پوند با این باشگاه قرارداد امضا کرد.

ترک والدین و اعضای خانواده اش تصمیم آسانی نبود زیرا او هر روز گریه می کرد. در واقع، این دومین باری بود که رونالدو به نام مستعار دوران کودکی خود «کرای بیبی» برمیگشت.

 

هدف بالاتر و تلاش برای ترک تحصیل:

در سن 14 سالگی، رونالدو شروع به عملی کردن یک ذهنیت دیوانه‌وار کرد که خودش را مجبور به انجام کارهای خارق‌العاده با توپ فوتبال کند.

او این کار را برای حفظ نگرش مثبت و غلبه بر تنهایی ناشی از دوری از خانواده انجام داد.

با گذشت زمان، او تصمیم گرفت انجام دادن تحصیل و فوتبال به طور همزمان را متوقف کند. و با تلاش فراوان مادرش را راضی کرد تا مدرسه را ترک کند. اگرچه رونالدو در میان دانش آموزان و هم کلاسی های خود محبوبیت زیادی داشت، اما هرگز با معلمانش رابطه خوبی نداشت.

رونالدو در نوجوانی

داستان ترک تحصیل رونالدو از مدرسه:

آیا می دانستید او یک بار پس از پرتاب صندلی به سمت معلمش از مدرسه اخراج شد، معلمی که ادعا می کرد به او «بی احترامی» کرده است.

رونالدو پس از اخراج از مدرسه، قول داد به معلمش ثابت کند که اشتباه کرده است. او به درد ها و مشکلات زندگی اش با فوتبال واکنش نشان میداد.

در آن زمان روی سرعت و هیکلش کار می کرد. با این حال، به دست آوردن سرعت بیش از حد برای سن او بسیار زیاد تلقی می شد.

مشکل قلبی کریستیانو رونالدو:

داشتن سرعت بیش از حد در دوران کودکی بدن او را تحت استرس قرار میداد و با واکنش هایی از جمله اضطراب رو به رو میشد.
این باعث شد تا کریستیانو به بیماری قلبی مبتلا شود. این یک عارضه سلامتی بود که تقریباً او را مجبور به ترک فوتبال میکرد.

برای حل مشکل نارسایی قلب او، کادر پزشکی اسپورتینگ سی پی از والدین کریستیانو رونالدو رضایت گرفتند تا رونالدو را تحت عمل جراحی قرار دهند.برای تقویت مسیرهای قلبی او با لیزر جراحی شد. این باعث شد که گردش خون در قلب او عادی شود. خوشبختانه پس از اینکه پزشکان او را از بیمارستان ترخیص کردند، کریس توانست فوتبالش را  ادامه دهد.

 

داستان جاده شهرت:

کم کم به اوج داستان زندگینامه رونالدو، این اعجوبه پرتغالی میرسیم که در این قسمت از بیوگرافی رونالدو میتوانید آن را بخوانید:

در سن 16 سالگی، رونالدو تصمیم گرفت خود را متحول کند و با انجام تمرینات سخت و مداوم بسیار جاه طلب شده بود.
در زمان کوتاهی، لازلو بولونی، مدیر تیم اول اسپورتینگ، به او یک پیشنهاد داد که پیش فصل برای تیم بزرگسالان بازی کند چرا که به شدت تحت تاثیر قدرت دریبلینگ و دریبل های رونالدو قرار گرفت.

در سال 2003، دقیقاً در روز دوازدهم آگوست، کریس این شانس را پیدا کرد که با سرنوشتش ملاقات کند. آن روز، اسپورتینگ لیسبون و منچستریونایتد یک بازی دوستانه پیش فصل داشتند و لازلوبولونی رونالدو را برای حضور در ترکیب اصلی انتخاب کرد.
آیا می دانید درخشش رونالدو به اسپورتینگ کمک کرد تا یونایتد را با نتیجه 3-1 شکست دهند؟
پس از این بازی، بازیکنان یونایتد به ویژه پاتریس اورا و ریو فردیناند از سر الکس فرگوسن خواستند که این بازیکن جوان را به خدمت بگیرد.
حقیقتا سرمربی سابق منچستریونایتد تحت تأثیر استعداد عالی رونالدو در دریبل زدن و شوت های قدرتمند او قرار گرفته بود. درواقع این مسابقه نقطه عطف زندگی رونالدوست که سرنوشت او را تغییر داد.

در نهایت، کریستیانو با مبلغی به ارزش 12.24 میلیون پوند لباس منچستر یونایتد را به تن کرد که او را به گران ترین نوجوان تاریخ فوتبال انگلیس تبدیل کرد.

کریستیانو رونالدو پس از پیوستن به منچستریونایتد، پیراهن شماره 28 را درخواست کرد یعنی مشابه همان شماره ای که در اسپورتینگ می پوشید. اما سرنوشت چیز هتری را برای او رقم زد و خوشبختانه کریس به جای آن، پیراهن شماره 7 منچستریونایتد را دریافت کرد.
بزرگان یونایتد مانند جورج بست، اریک کانتونا و دیوید بکهام قبلا این شماره پیراهن را بر تن می کردند. پوشیدن پیراهن شماره 7 موجب شد تا انگیزه مضاعفی برای این پسرک ایجاد شود.

 

داستان موفقیت:

رونالدو در لباس منچستر یونایتد نه تنها فرم عالی خود را حفظ کرد، بلکه مهارت های خود را بهبود بخشید و تصمیم گرفت که به همه ثابت کند می تواند بهترین فوتبالیست جهان باشد.

پس از جام جهانی فوتبال 2006، او درگیر حادثه ای شد که در آن هم تیمی اش در یونایتد، وین رونی، اخراج شد به همین دلیل، رونالدو در طول فصل 07–2006 هو شد.
او قول داد برای ساکت کردن انگلیسی ها و برخی از هواداران یونایتد، قول داد به گلزنی خود ادامه دهد. با گذشت زمان، او برای اولین بار از مرز 20 گل گذشت و اولین قهرمانی خود در لیگ برتر را به دست آورد. چندین موفقیت تیمی و فردی از جمله اولین توپ طلای فیفا را نیز در ادامه همین تصمیمش توانست کسب کند.

رونالدو در منچستر یونایتد
قبل از فصل 2009–2010، کریستیانو با مبلغ  انتقال 80 میلیون پوند (94 میلیون یورو) با بند خرید یک میلیارد یورویی، به رئال مادرید پیوست و با مبلغ این قراردادش در آن زمان یک رکورد جهانی زد.

در لوس بلانکوس با لباس رئال مادرید، کریستیانو رونالدو دوباره به دوران اوج خود در زمانی که برنده توپ طلا شده بود بازگشت.

رونالدو در رئال مادرید
451 بار گلزنی در 438 مسابقه با انبوهی از جام ها و افتخارات، کریستینانو را به GOAT تحسین شده فوتبال تبدیل کرد. کریستیانو رونالدو اکنون در بین هفت ورزشکار برتر جهان قرار دارد.

پس از درگیری با فلورنتینو پرز، رئیس لوس بلانکوس، کریستیانو احساس کرد که دیگر حضورش ضروری نیست.
برای ساختن افتخارات بیشتر، او حتی رهبری تیم ملی پرتغال را برعهده گرفت تا جام های ملی بیشتری جمع کند و به ویترین افتخارات خود اضافه کند.

رونالدو در تیم ملی پرتغال

 

خیلی ها به دنبال دانستن حقایقی از زندگی شخصی رونالدو هستند از این رو ما در این قسمت از بیوگرافی رونالدو به مسائل جذابی از زندگی رونالدو به شما خواهیم گفت:

دوست دخترهای کریستیانو رونالدو و زندگی عاشقانه:

ما در این قسمت از بیوگرافی رونالدو، رابطه های عاشقانه رونالدو را برای شما تعریف خواهیم کرد. شاید این قست جذاب ترین بخش زندگینامه رونالدو برای شما باشد.

 

نام 32 نفر از دوست دختر های کریستیانو رونالدو که به طور رسمی تایید شده اند:

(1) جوردانا ژاردل (2003-2004)، (2) مرشرومرو (2005-2006)، (3) جما اتکینسون (2007)، (4) نریدا گالاردو (2008) و (5) ایرینا شایک (2010 – 2015)، (7) میا جوداکن (2006)، (8) بیپاشا باسو (2007)، (9) رافائلا فیکو (2009)، (10) پاریس هیلتون (2009) و (11) اولیویا ساندرز (2009)، (12)کیم کارداشیان وست (2010)، (13) آندرسا اوراچ (2013)، (14) آلسیا ریابنکووا (2014)، (15) دانیلا چاوز (2014)، (16) جوردانا ژاردل (2003 – 2004) و (17) آلسیا تدسکی (2015)، (18) ماجا داروینگ (2015)، (19) الساندرا آمبروسیو (2015)، (20) دانیلا گریس (2016)، (21) پائولا سوارز (2016)، (22) کریستینا بوچینو (2016) و (23) کاساندره دیویس (2016)، (24) ریتا پریرا (2012)، (25) الیزا دی پانیسیس (2012)، (26) امل سابر (2014)، (27) دیانا مورالس (2014)، (28) ملانی مارتینز (2015)، (29) لوسیا ویلون (2015)، (30) ناتالی رینکن (2015)، (31) نیکولتا لوزانووا (2016) و (32) دزیره کوردرو (2016).

 

دوست دختر فعلی کریستیانو رونالدو:

الان دوست دختر رونالدو، جورجینا رودریگز است. دوست دختر کریستیانو رونالدو اهل شمال شرقی اسپانیا در ژاکا است که در نزدیکی مرز فرانسه و در حدود 450 کیلومتری مادرید واقع شده است.
او زندگی را به عنوان پیشخدمت (کلفت) در زادگاهش آغاز کرد و سپس با خانواده ای در بریستول، به انگلستان نقل مکان کرد.

جورجینا در زمانی که به عنوان فروشنده کار می کرد، با ستاره یوونتوس در یکی از فروشگاه های گوچی در مادرید آشنا شد.
جورجینا در مورد اولین برخورد با رونالدو روایت کرد.

«استایل، قیافه و قد رونالدو توجه من را به خود جلب کرد. بلافاصله، من در مقابل او لرزیدم و جرقه ای بین ما شعله ور شد.
من خیلی خجالتی هستم و شاید این مرا بیشتر در مقابل او که با یک نگاه عمیقاً مرا لمس کرده بود تحریک کرد.
پس از آن، با روشی که رونالدو با من رفتار می‌کند، از من مراقبت می‌کند و مرا دوست دارد.»

 

فرزندان کریستیانو رونالدو

این مرد در سن 25 سالگی برای اولین پدر شد. نام اولین فرزند رونالدو، کریستیانو جونیور است. او در هفدهمین روز از ژوئن 2010، پدر شد.

کریستیانو رونالدو هرگز هویت مادر حقیقی کریستیانو جونیور را فاش نکرده است و مخفی نگه داشته است.
کریستیانو جونیور یک چهره برجسته در زندگی پدرش است و اغلب در مراسم اهدای جوایز در کنار او ظاهر می شود. او مانند پدرش آرزو دارد که یک فوتبالیست بزرگ شود.

کاپیتان پرتغال یک دو قلوی پسر و دختر به نام های متئو و اوا دارد. هر دو کودک با کمک یک مادر جایگزین – در تابستان 2017 – به دنیا آمدند.

پس از تولد دوقلوهایش، زمزمه هایی شنیده می شد که رونالدو قرار است از چهارمین عضو خانواده اش استقبال کند و همنی اتفاق نیز رخ داد و اولین فرزند رونالدو با دوست دخترش جورجینا رودریگز به دنیا آمد. فرزند رونالدو و جورجینا دختری بود که او را آلانا مارتینا می نامند.

فرزندان رونالدو

سبک زندگی کریستیانو رونالدو:

یکی از بزرگترین سرگرمی های رونالدو خرید ماشین و خانه است. او با لامبورگینی آونتادور 300000 دلاری (207000) و مازراتی خود رانندگی می کند. کریستیانو همچنین صاحب یک بنتلی، یک پورشه، یک مرسدس بنتلی و … است.

 

خانه کریستیانو رونالدو:

کریستیانو رونالدو در یک عمارت نسبتاً متوسط 1.6 میلیون دلاری زندگی می کند که توسط Otero Group، یک توسعه دهنده ویلای لوکس ساخته شده است.

همچنین لازم به ذکر است که خانه تعطیلات رونالدو تنها بخش کوچکی از 47 میلیون دلار دارایی رونالدو را تشکیل می دهد.
این شامل یک خانه در تورین، یک آپارتمان در برج ترامپ در شهر نیویورک، و یک پد در لافینکا اسپانیا است.

 

گردش خانوادگی CR7:

اگرچه فوتبال او را به ایتالیا برد، قلب تعطیلات رونالدو به وضوح در شبه جزیره ایبری نهفته است. به همین دلیل، او یک پد کاملاً جدید برای میزبانی خانواده خود در تعطیلاتشان در خط ساحلی اسپانیا خریداری کرد.

 

زندگی خانوادگی کریستیانو رونالدو:

احساس با هم بودن با ارزش ترین هدیه ای است که رونالدو از زمان رسیدن به شهرت به همه اعضای خانواده اش هدیه داده است.
او یک شبکه ناگسستنی از عشق ایجاد کرده است. در این قسمت از بیوگرافی رونالدو، ما در مورد والدین و سایر اعضای خانواده او بیشتر به شما خواهیم گفت.

 

درباره پدر کریستیانو رونالدو:

خوزه دینیس آویرو در 30 روز سپتامبر 1953 از مادرش فیلومنا آویرو به دنیا آمد. پدر کریستیانو رونالدو گذشته از اینکه یک کیت مان و باغبان بود، در زمانی نیز او سرباز بود و برای پرتغال در جنگ عمومی شرکت کرد.

زمانی که خوزه دینیس آویرو در ارتش بود، در کمک به پرتغال از کسب استقلال آنگولا در جنگ شرکت کرد.
متأسفانه، او و افرادش در جنگ شکست خوردند و در اثر فشار روانی ای که جنگ بر او وارد کرد، خوزه دینیس به یک الکلی مزمن تبدیل شد.
رونالدو مشروب نمی‌نوشد و دلیل اصلی آن به خاطر پدرش است. خوزه دینیس آویرووا یک معتاد الکلی بود که تا قبل از مرگش پشیمان نشده و سرانجام در 6 سپتامبر 2005 دیده بر جهان فروبست.

پدر رونالدو زمانی که تنها دو سال پس از شروع کار خود در اولدترافورد بر اثر نارسایی کبد درگذشت. مرگ خوزه دینیس آویرو در نتیجه مشکلات ناشی از مصرف بیش از حد الکل بود.

پدر کریستیانو رونالدو

درباره مادر کریستیانو رونالدو:

ماریا دولورس دوس سانتوس آویرو در 31 دسامبر 1954 از مادرش ماتیلدوس سانتوس دا ویویروس و پدر خوزه ویویروس (یک نظافتچی) به دنیا آمد. شغل مادر رونالدو آشپزی بود.

ماریا پس از مرگ خوزه دینیس آویرو در سال 2005 دیگر ازدواج نکرد. اما با مردی به نام خوزه آندراد آشنا شد.

در این قسمت از زندگینامه رونالدو با پدرخوانده کریستیانو رونالدو، آشنا شوید.

مادر رونالدو

این روزها ماریا، مادر رونالدو، زندگی لوکسی دارد. او از گذراندن وقت با پسر و نوه های خود لذت می برد. مادر کریس طرفداران زیادی در رسانه های اجتماعی دارد – بیش از 1.7 میلیون دنبال کننده اینستاگرام -( آمار سال 2020)
ماریا دولورس دوس سانتوس در سال 2007 به سرطان سینه مبتلا شد، و این لحظه غم انگیزی برای خانواده رونالدو بود.
خوشبختانه او پس از چندین دوره پرتودرمانی به طور کامل بهبود یافت. تا به امروز، از داروهای ضد سرطان برای جلوگیری از پیشروی بیماری استفاده میکند.

در سال 2015، مقامات اسپانیایی او را به پولشویی متهم کردند و به دلیل حمل 55000 یورو در کیف دستی در فرودگاه “باراخاس” مادرید او را متوقف کردند. ماریا نتوانسته بود فرم اظهارنامه را پر کند و پول او توسط مقامات اسپانیایی مصادره شد.

 

درباره برادر کریستیانو رونالدو:

هوگو دوس سانتوس آویرو، متولد 1975، 10 سال از رونالدو بزرگتر است. در سال‌های اخیر، زندگی برای او چالش‌برانگیزتر بوده است چرا که او را فردی می‌دانند که زیر سایه برادر فوق ستاره‌اش زندگی می‌کند.

برادر کریستیانو رونالدو زمانی یک فوتبالیست خوش آتیه بود. متأسفانه، او در اواخر دهه 1990 وارد زندگی مشروب و مصرف مواد مخدر شد.
همانطور که حدس زدید، گویا اعتیاد در خانواده رونالدو موروثی است…!
به لطف حمایت رونالدو، هوگو اکنون بهبود یافته است و مدیر موزه رونالدو در مادیرا پرتغال است.

 

درباره کتیا آویرو:

او در پنجمین روز اکتبر 1976 به دنیا آمد و نه سال از رونالدو بزرگتر است. کتیا آویرو خواننده پرتغالی است که به لطف محبوبیت برادرش، حرفه ای موفق دارد.

در میان تمام خواهران رونالدو، کتیا از همه به او نزدیک تر است. هر زمان که هواداران رونالدو به او حمله میکنند کیتا به دفاع از برادرش میپردازد.

درباره الما دوس سانتوس آویرو:

الما در ده مارس 1973 متولد شد. او فرزند اول خانواده و بزرگترین خواهر کریستیانو رونالدو است. الما اگرچه شهرت کمتری نسبت به کتیا دارد، اما به مدلینگ علاقه دارد. او قبل از رفتن به ایالات متحده برای تحصیل در دانشگاه سینسیناتی به مدرسه پرو رفت.
الما به برادر برچسب «بهترین» می‌زند و مانند کیتا نسبت به افرادی که کریستیانو را مورد اهانت قرار دهند بی رحمانه واکنش نشان میدهد.
الما یک بار تصویر لیونل مسی را در حال پرستش برادرش منتشر کرد.

مسی و رونالدو

پدربزرگ و مادربزرگ کریستیانو رونالدو:

اطلاعات قابل استنادی در مورد بستگان پرتغالی از طرف مادر مادر رونالدو، وجود ندارد..
پدربزرگ و مادربزرگ کریستیانو رونالدو (خوزه ویویروس و ماریا آنجلا اسپینولا)  پرتغالی‌ هستند که در حومه پرث در یانگ‌باپ، استرالیای غربی زندگی می‌کنند.

در آن زمان، مادر رونالدو، ماریا دولورس، تصمیم گرفت در پرتغال بماند تا از نزدیک روند پسرش در تیم اسپورتینگ لیسبون را زیر نظر بگیرد.
ماریا دولورس اقوام زیادی در استرالیا دارد. واقعاً اگر سرنوشت راه دیگری پیش می رفت، حتی رونالدو هم ممکن بود برای پیوستن به آنها به استرالیا نقل مکان کند.
خوزه ویویروس، پدربزرگ CR7، به ماریا به خاطر مراقبت از نوه اش که در فوتبال جهان موج می زند، افتخار می کند.

مادر پدر رونالدو (مرحوم خوزه دینیس آویرو) پس از چندین هفته بستری شدن در بیمارستانی در پرتغال در هشت ژوئیه 2014 درگذشت.
در مورد پدربزرگ پدری کریستیانو رونالدو، مستندات کمی وجود دارد.

عکس های خانودگی رونالدو

بستگان کریستیانو رونالدو:

دختر اول خوزه دینیس آویرو و ماریا دولورس (الما دوس سانتوس آویرو) الئونور کایرس نام دارد. او یکی از کاربران فعال فضای مجازی است.

یکی دیگر از بستگان کریستیانو رونالدو آلیسیا بئاتریز آویرو است – دختر برادر بزرگتر او، هوگو دوس سانتوس آویرو. مانند Eleonor Caires، او یک ستاره اینستاگرامی است که از این پلتفرم برای پست هایی در مورد خانواده و سفرها استفاده می کند.
سوم، خوزه دینیس پریرا آویرو، برادرزاده رونالدو، پسر کاتیا آویرو و شریک سابقش خوزه پریرا است. او نیز مانند کریستیانو جونیور، فوتبالیستی است که در حال پیشرفت است. به نظر می رسد که هر دو پسرعمو در آینده ای نزدیک معروف شوند.

چهارمین مورد از نزدیکان کریستیانو رونالدو رودریگو پریرا آویرو، برادرزاده او است. او در روز چهار آگوست 2000 متولد شد – او یکی دیگر از پسران کتیا آویرو است.

 

تا کنون حقیقت های جالبی از زندگینامه رونالدو را مطلع شدید. اما در این قسمت از بیوگرافی رونالدو اطلاعات جذاب تری از زندگی رونالدو را در اختیار شما قرار میدهیم:

1 شوخی عجیب رونالدو: روزی کریستیانو رونالدو مردم محلی مادرید را با لباس پوشیدن مانند یک مرد بی‌خانمان در خیابان فریب داد. با وجود به نمایش گذاشتن مهارت های افتضاح خود در توپ، اکثر هواداران صرفاً به این دلیل که او شبیه یک فرد بی خانمان به نظر می رسید او را نادیده گرفتند.

 

2 مذهب کریستیانو رونالدو: اگرچه کریستیانو رونالدو به اسلام احترام گذاشت و گفت که این دین زیباترین دین جهان است. با این حال،  رونالدو همچنان خود را یک کاتولیک رومی خالص می داند. در کودکی، والدینش از او خواستند که در محله مدنی فونچال در سانتو آنتونیو تبدیل به یک پسر محراب شود.

عکس های کودکی رونالدو

3. برخورد بودایی ها: یک بار رونالدو به دلیل بی احترامی به مردم بودایی مورد انتقاد شدید قرار گرفت. آنها او را متهم کردند که با بی‌اعتنایی با دستانش در جیب ایستاده است و از همه بدتر، پای خود را روی مجسمه گوتام بودا گذاشت. حتی بعد از ناراحتی  بودایی ها رونالدو از حذف عکس از رسانه های اجتماعی خود امتناع کرد و این باعث شد که او بخش زیادی از طرفداران خود که پیرو این مذهب هستند را از دست بدهد.

عکس های رونالدو

4. تتو رونالدو: شما فوتبالیست های زیادی را خواهید یافت که حداقل یک تتو روی بدن دارند. رونالدو یکی از معدود ورزشکارانی است که هیچ خالکوبی ندارد، به این دلیل که مرتب خون اهدا می کند، . اخیراً رونالدو اهداکننده مغز استخوان هم شد.

 

5. آیا کریستیانو رونالدو همجنسگرا است؟ سال ها پیش، آنها ادعا می کردند که رونالدو با یک کیک بوکسور مراکشی به نام بدر هاری رابطه همجنس گرایانه داشته است. این گزارش عجیب پس از آن منتشر شد که اخباری در مطبوعات اسپانیایی منتشر شد مبنی بر اینکه او برای دیدن بدر هاری به مراکش سفر کرده است.
حتی بدر هاری هم یک بار عکس خود با رونالدو در صفحه شخصی اش منتشر کرد که زیر آن نوشته بود:
“فقط ازدواج کردم. هاهاهاها…

6.حمله مایورگا: آیا تا به حال اتهام تجاوز کریستیانو رونالدو را شنیده اید؟ سال ها پیش، مایورگا، آمریکایی اهل نوادا، از این بازیکن پرتغالی شکایت کرد. او ادعا کرد که رونالدو در سال 2009 در هتلی در لاس وگاس به او تجاوز جنسی کرده است (مدت کوتاهی پس از ملاقات آنها در یک کلوپ شبانه)
مایورگا سپس ادعا کرد که کریستیانو در ازای ساکت ماندن  او مبلغ 375000 دلار به او پرداخت کرده است. اما وقتی از رونالدو پرسیده شد، این اتهامات را رد کرد و اصرار داشت که وجدانش پاک است. از آن زمان، مایورگا هنوز داستان خود را مطرح نکرده است و می‌گوید که از قدرت رونالدو می‌ترسد.

 

7.درآمد رونالدو: آیا می‌دانستید شخصی که 4035 یورو در ماه درآمد دارد باید 645 ماه (54 سال) کار کند تا آنچه رونالدو در یک ماه برای در آمد دارد را به دست آورد؟ این اعدداد و ارقامی است که در سال 2020 ارائه شده و قطعا اکنون درآمد رونالدو خیلی بیشتر است.

 

8. داستان کریستیانو رونالدو و آلبرت فانترائو: هواداران می دانند که رونالدو قبل از انتقال به یونایتد در اسپورتینگ بازی می کرد. یک روز مبارک، یک پیشاهنگ برای بازدید از زمین فوتبالی که رونالدو و دوست نزدیکش آلبرت فانتراو در آن بازی می کردند، آمد. این ورزشکار قبل از بازی گفت:«هرکسی که گل های بیشتری بزند را به آکادمی اسپورتینگ لیسبون معرفی خواهم کرد.»

تیم رونالدو این بازی را 3-0 بردند. گل اول را رونالدو و گل دوم را دوستش آلبرت به ثمر رساند.

برای گل سوم، آلبرت با دروازه بان تک به تک شد و توپ را به رونالدو پاس داد و در نهایت گل سوم را رونالدو به ثمر رساند و در واقع در این بازی حساس دو گل برای تیمش زد.

حقیقت این است که آلبرت می‌توانست خودش توپ را به دروازه خالی بزند، اما این کار را نکرد. وقتی از او پرسیده شد که چرا برای به دست آوردن این فرصت فوق العاده گل نزده است، پاسخ داد: “چون رونالدو بهتر از من هست.”

آلبرت تنها با اجازه دادن به رونالدو برای به ثمر رساندن این گل، ان موقعیت عالی را از دست داد و آن را در اختیار رونالدو قرار داد. اخیراً یک روزنامه نگار به ملاقات او رفت و متوجه شد که او بیکار است اما در خانه ای زیبا زندگی می کند. آلبرت اکنون به لطف کریستیانو از یک سبک زندگی مجلل در کنار خانواده اش لذت می برد.

 

9.حقایق موزه: رونالدو در حال حاضر موزه خود را در زادگاهش مادیرا برپا کرده است. این موزه توسط برادر بزرگترش هوگو دوس سانتوس آویرو اداره می شود.
این گالری شامل تمام جوایز و  افتخارات او (که تعداد آنها بیش از 150مورد است) و اتاق های اضافی در دسترس برای جوایز آینده است که او انتظار دارد برنده شود.

 

بیوگرافی CR7 به ما کمک می کند که یک چیز را در مورد دنیای خود درک کنیم. این واقعیت که بسیاری از شکست‌های زندگی برای کسانی اتفاق می‌افتد که وقتی تسلیم شدند نمی‌دانستند چقدر به موفقیت نزدیک هستند.
پدر و مادر کریستیانو رونالدو علیرغم اینکه از خانواده ای فقیر هستند، نشان دادند که می توانند چیزهایی را بخرند که با پول نمی توان خرید.
اگر پدرش – خوزه دینیس آویرو – کار قدیمی خود را به عنوان یک لباس‌پوش در باشگاهی که پسرش بازی می‌کرد، رها می‌کرد، فوتبال اولیه او شروع نمی‌شد.  از سوی دیگر، ماریا دولورس دوس سانتوس آویرو در پرتغال ماند تا شاهد پیشرفت پسرش باشد در حالی که پدربزرگ و مادربزرگ و بستگان پسرش به استرالیا نقل مکان کردند. هوگو دوس سانتوس آویرو در غیاب پدر فقیدشان به شخصیت پدری تبدیل شد.
در نهایت، خواهران بزرگ – کتیا آویرو و الما دوس سانتوس آویرو – در موارد متعددی عشق خود را با دفاع از برادر کوچک خود در برابر رقبای شغلی ثابت کرده اند.

 

از اینکه تا پایان بیوگرافی کریستیانو رونالدو  با ما همراه بودید از شما متشکریم.

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “بیوگرافی کریستیانو رونالدو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.