چمپیونزلیگ, فوتبال جهان

قهرمان چمپیونزلیگ کدام تیم است ؟

چمپیونزلیگ

تکرار قهرمانی

فصل پیش لیورپول با کلوپ فصل فوق العاده ای را سپری کرد وبا پیروزی مقابل تاتنهام در فینال لیگ قهرمانان اروپا به مقام قهرمانی دست پیدا کرد اما امسال برای تکرار آن کار سختی دارند.لیورپول امسال در لیگ نتایج خارق العاده ای رقم زده که شانس آنها را برای قهرمانی چمپییونزلیگ نیز بالا برده است البته اگر در همین مرحله ی گروهی مقابل ناپولی و سالزبورگ به دردسر نیافتند.

کم رنگ اما سخت کوش

ناپولی در این فصل با خرید هایی همچون فرناندو یورنته و لوزانو و مانولاس آماده ی صعود به دور بعد هستند وحتی الامکان قهرمانی باشند اما قهرمانی برای تیمی که فقط 2بار سری آ را فتح کرده است کاری سخت است اما شدنی.

فینالیست بازنده

تاتنهام که فصل پیش تا فینال آمده و توانست حتی منچستر سیتی را شکست بدهد این فصل در مرحله ی گروهی به سدی محکم به نام بایر مونیخ برخوردد سدی که در بازی دومشان 7 گل دریافت کردند و در لیگ هم اوضاع مساعدی ندارند. با این تماثیل شانس آنچنانی برای قهرمانی ندارند.

 خداحافظی بد موقع

بایرنی ها با خرید هایی که داشتند از جمله کوتینیو و پریشیچ میخواهند هر طور شده به قهرمانی برسند که اگر شرایط بازیکنانشان خوب باشد و قرعه ی نسبتا خوبی به آنها بخورد دور از ذهن نیست . اما اخراج مربیشان کواچ که بازیهای اخیرشان چنگی به دل نمزد که اوج آن بازی با فرانفورت بود کار را برای آنها بسیار سخت کرده است.

پرافتخار رو دور بد

رئال مادرید که پر افتخار ترین تیم این رقابت هاست برای این که اوضاع فصل پیش را جبران کند دست به خرید های بسیاری همچون ادن هازارد،لوکا یوویچ،فرلاند مندی و… زد تا این فصل فاتح چهاردهمین قهرمانی خود شوند تا بیش از پیش دور از دسترس رقبا قرار بگیرند اما برای این کار نیاز به مهاجم شش دانگ دارند که شاید بتوان با ارفاق بنزما را مهاجم شش دانگ دانست ونبود رونالدو رئال را به تیمی تبدیل کرده که بردن پی اس جی آن ها را خوشحال میکند.

ولخرج اما کم رمق

پاریسن ژرمن ، تیمی که شاید بتواند با پول ناصر الخلیفی قهرمان لوشامپیونه شود اما برای قهرمانی در چمیپونز لیگ نیاز به خرید هایی به نام های ایکاردی ،ناواس ، عبدو دیالو ،آندره هررا وپابلو سارابیا ندارند بلکه نیاز به حس جنگدگی و شکست ناپذیری و روحیه مبارزه طلبی و بازیکنی که با عشق برای این تیم بازی کنند و از جان خود مایه بگذارد شاید این شرایط را بازیکنان منچستر سیتی فصل پیش داشتند اما به VAR شکست خوردند.

سیتی که بازیکنان خوب خود را دارد واین فصل هم خرید هایی همچون کانسلو وآنخلینو را داشت تا اوضاع را بهبود ببخشد واگر هم کمی چاشنی شانس به کمکشان بیاید و VARیقه ی آن ها را نگیرد چه بسا که برای اولین بار جام را بالای سر ببرند .

پس گرفتن ارزش از دست رفته

فصل پیش آژاکس با جوان هایش کاری کردند که تا سال ها در خاطره ها میماند و این فصل برای تکرار نتیجه ی پارسال کار سختی دارند زیرا با رفتن دی یانگ و ده لیخت و نیسن به مشکل خوردند اما آژاکس باشگاهی است که همیشه ستاره ساخته و میسازد وخواهد ساخت.

روح آژآکس در چلسی

چلسی، تیمی که با لمپارد و با جوانگرایی خاص خودش حتی اگر تا فینال هم پیش نرود میتواند یکی از 4تیم پایانی باشد .

گروه مرگ

بارسلونا ،دورتموند واینتر سه تیمی که در یک گروه قرار گرفتند وبا اوضاعی که تیم بارسلونا دارد و با حضور بهترین گلزن فصل پیش یعنی لیونل مسی بعید میدانیم که آن ها صعود نکنند اما حدس زدن اینکه اینتر یا دورتموند به دور بعد صعود میکند کار سختی است.

اینتر کونته با حضور لوکاکو ،مارتینز واستفان سنسی شانس برای صعود دارند و شاید بتوانند بعد از 9سال قهرمانی در این تورنومنت را تجربه کنند

دورتموند این فصل چنگی به دل نمیزند و خرید آنچنان خوبی نداشته اند وهمین که بتوانند از گروه خود بالا بیایند باید جشن و پای کوبی برپا کنند .

بدشانس مثل الچولو

اتلتیکو مادرید که فصل پیش مقابل یوونتوس کامبک خورد و آقای سیموئونه معروف به هنداوانه فروش شدو با از دست دادن گریزمان باید دید این فصل میتواند حداقل تا نیمه نهایی پیش بیاید؟یا میخواهد برای خودش لقبی جدید دست و پا کند؟ که به نظرم از همین حال دنبال لقبی جدید برایش بگردیم.

جان جوانی بانوی پیر

این فصل یوونتوس میخواهد هر طور شده سومین قهرمانی خود را با رونالدو در لیگ قهرمانان جشن بگیرد چون از این همه قهرمانی پیاپی در سری آ خسته شده و بانوی پیر میخواهد به قهرمانی در چمپیونز لیگ فکر کند به خصوص بازیکن هایی مثل رابیوت و ده لیخت و… را اضافه کرده است.

در آخر میتوانید بیشترین شانس های قهرمانی به ترتیب را مشخص کنید البته این نظر مخصوص من است وهرکس نظر خاص خودش را دارد:

1-لیورپول
2یوونتوس
3-منچستر سیتی
4-بارسلونا
5-بایرمونیخ
6-رئال مادرید
7-تاتنهام
8-پی اس جی
9-اینتر
10-اتلتیکومادرید

نویسنده: نیما اکرمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *