فوتبال جهان, لیگ قهرمانان اروپا, هر شب یک خاطره ، یک بازی ماندگار

آرسنال یوونتوس بازی فراموش نشدنی چمپیونزلیگ 2001 – 2002

آرسنال یوونتوس

بازی خاطره انگیز آرسنال یوونتوس که در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا 2001-2002 برگزار شد و آرسنال با نتیجه ی 3 بر 1 ، یوونتوس آقای لیپی را مغلوب کرد تا آرسن ونگر مربی وقت توپچی ها یک بازی خاطره انگیز را به کارنامه ی خود اضافه کند .

گل های آرسنال را هانری و فردی لیونبرگ و تک گل بانوی پیر را به طور اشتباه آقای تیلور دروازه بان آرسنال درون دروازه تیم خود قرار داد ، در این بازی بازیکنانی همچون تیری هانری ، دنیس برکمپ ، پاتریک ویرا و اشلی کول لباس آرسنال را بر تن کردند و بازیکنانی همچون جان لوئیجی بوفون ، دل پیرو ، ، ترزگه ، لیلیان تورام و پاول ندود لباس یوونتوس را بر تن کردند .

هدایت و قاضی بازی بر عهده ی ویتر مانوئل پریرا داور پرتغالی بود اما کار در ورزشگاه خانگی آرسنال یعنی هایبری لندن با حضور 35421 هوادار کار را برای او سخت می‌کرد اما انگار هواداران یوونتوس از داور بازی گله ای نداشته اند و آرسنالی ها هم از داور راضی و خرسند بودند .

یوونتوسی ها در این فصل زیدان را از دست داده بودند و بوفون ، ندود و تورام اولین فصل خودشان را تجربه میکردند و قطع به یقین خط دفاعی آن ها هماهنگی کامل را نداشت و این که آن ها بعد از فصل 1998 برای اولین بار لیپی را در این فصل بر روی نیمکت خود می‌دیدند البته آن ها با همان شرایط هم در بازی پایانی قهرمانی سری آ را جشن گرفتند .

توپچی های لندن با ونگر نمایشی با شکوه از مهارت ، سرعت و حمله را ارائه میدادند و این همان فوتبالی بود که هواداران آرسنال دوست داشتند که ثمره ی آن قهرمانی در لیگ جزیره بود .

خاطره انگیز تر بودن این بازی به جز دو تیم و شرایط آن ها در طول فصل اتفاقات بازی بود از گل تیری هانری گرفته تا بازی زیبا پاتریک ویرا که معنای کامل یک هافبک دفاعی با قدرت بدنی فوق العاده بود ، از پاس گل برگکمپ تا بازی یوونتوس با 6 دفاع ، تعویض دقیقه 22 یوونتوس که حاصل آن خارج شدن ایگور تادور که منجر به داخل آمدن ادگار دیویس شد ، گل به خودی عجیب تیلور و … .

همه ی اینها باعث شد تا این بازی به خاطره ای تبدیل شود که بعد از گذشتن دو دهه از آن یاد می کنیم و اگر الان از هر کسی بپرسید که مشکل تیم یوونتوس چه بود و دلیلی آن بازی زیبای آرسنال چه ، درنگ می کند و سکوت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *