فوتبال جهان

ترشتگن ، نه برای تیم ملی

یواخیم لو در کنفرانس خبری پیش از بازی تیمش مقابل هلند در مرحله انتخابی رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ از اعتقاد ویژه خود به مانوئل نویر، سنگربان ژرمن‌ها گفت.

سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان در این باره اظهار داشت: نویر در بازی با هلند شماره یک تیم خواهد بود. البته در بارسلونا با تراشتگن صحبت کردم و به او قول دادم در رقابت‌های انتخابی یورو ۲۰۲۰ شانس بازی کردن دارد.

وی در ادامه با اشاره به شرایط شاگردانش افزود: گورتسکا بعد از تمرین دیروز دچار خونریزی شد و به بازی با هلند نمی‌رسد. او برای آزمایش باید به خانه برگردد. گورتسکا به دو سه روز استراحت نیاز دارد. گنابری هم با وجود عدم حضور در بازی اخیر بایرن، مشکلی برای همراهی آلمان ندارد.

لو همچنین تأکید کرد: در حال حاضر سرعت بیشتری داریم و مقابل دروازه رقبا خطرناک هستیم. ما در مسیر صحیحی قرار داریم، اما باید بیش از این پیشرفت کنیم.

سرمربی تیم ملی آلمان در مورد شرایط کای هاورتس، هافبک ملی‌پوش تیم بایرلورکوزن هم گفت: هاورتس سه سال است که در بوندس‌لیگا بازی می‌کند و عملکرد بسیار خوبی داشته است. او هنوز باید پیشرفت کند و در آینده جایی در ترکیب ما خواهد داشت.

 

یواخیم لو

 

با این حال مانوئل نویر دروازبان اول ماینشافت بود در مقابل هلند که منجر به شکست 4 بر 2 در مقابلاین تیم شد.

بعد از اتمام بازی همچنان ترشتگن از این وضعیت ناراحت و عصبانی بود و این موضوع را نیز نشان داد. مارک‌آندره تِراِشتگن نامش در بین نامزد‌های کسب عنوان بهترین دروازه‌بان سال فیفا قرار دارد و همواره نامش در بین نامزد‌های کسب عناوین معتبر دیگر هم بوده است، اما فرصت بازی در تیم ملی آلمان را پیدا نمی‌کند، چون دروازه‌بانی به نام مانوئل نویر در درون دروازه مانشافت است.

ترشتگن

دروازه‌بان ۳۳ ساله بایرن مونیخ در حالی همچنان گزینه اول یواخیم لو برای ایستادن در چارچوب دروازه تیم ملی آلمان است که اخیراً دچار چند مصدومیت جدی شد و عملکردش هم در پاره‌ای از موارد مورد انتقاد قرار گرفته است. در جریان شکست ۴ بر ۲ مانشافت مقابل هلند در مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰، نویر در درون دروازه ژرمن‌ها بود، اما انتظار می‌رود تِراِشتگن در بازی دوشنبه شب با ایرلند شمالی در همین چارچوب در ترکیب اصلی آلمان قرار بگیرد.

تراشتگن در گفتگو با سایت آلمانی «تی آنلاین» درباره وضعیتش در تیم ملی آلمان گفت: این شرایط دیوانه‌ام کرده است، بهترین عملکردتان را ارائه دهید، اما جایی که می‌خواهید، نباشید. من برای خودم اولویت‌بندی کرده‌ام. می‌خواهم موفق باشم و بزرگترین هدفی که دارم این است که دروازه‌بان شماره «یک» کشورم باشم، اما نه به هر قیمتی.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: فوتبال، فوتبال است، اما انسانیت مهمتر از هرچیزی است. می‌خواهم به آینه نگاه کنم و بگویم که “تو صادقانه کار کردی و با جاه‌طلبی‌هایت کنار آمدی”. صبور بودن هم بخشی از حرفه یک فوتبالیست است که اصلاً آسان نیست. زمان‌هایی هست که باید منتظر ماند.

در حالی که برخی بر این باورند تراشتگن به خاطر تصمیم برای ترک فوتبال باشگاهی آلمان به مقصد بارسلونا در سال ۲۰۱۴ از ترکیب اصلی تیم ملی آلمان دور مانده است، او مخالف چنین نظری است. درواز‌ه‌بان بارسا در این باره گفت: بابت پیوستن به بارسلونا پشیمان نیستم. تجربه بازی در خارج از آلمان من را تبدیل به دروازه‌بان بهتری کرده است.

 

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *