ورزش ها

کوبی برایانت ؛ پرواز آخر

kobe bryant

حادثه هوایی دیگر که این بار پایان زندگی یک اسطوره بسکتبال ما را در شوک فرو برد ، کوبی برایانت بازیکن سابق تیم لس آنجلس لیکرز به همراه دخترش در سانحه ی سقوط هلی کوپتر در کالابازاس کالیفرنیا جان خود را از دست دادند.

 

kobe bryant

 

کوبی برایانت در 23 اوت 1978 در شهر فیلادلفیا چشم خود را بر جهان هستی گشود . کوبی از 3 سالگی با تشویق پدرش به سمت بسکتبال رفت و از همان بچگی به تیم لس آنجلس لیکرز علاقه داشت ، در دوره ی دبیرستان خود با تیم لور مریان خوش درخشید و توانست جایزه ی بهترین بازیکن بین مدارس را کسب کند .

 

کوبی برایانت

او در سن 18 سالگی با این که معدل خوبی در دانشگاه داشت پس از پایان یافتن تحصیلات خود به تیم محبوب خود پیوست . کوبی برایانت حدود 20 سال در تیم لس آنجلس لیکرز بازی کرد و سومین بازیکن امتیاز آور تاریخ بسکتبال شد ، اما قبل از اینکه این حادثه ناگوار رخ دهد لبران جیمز رکورد او را زد و کوبی در پیامی برای لبران نوشت : « پیش به جلو پادشاه لبرون ، به برادرم احترام بگذارید » . برای هر ورزشکاری قهرمانی در المپیک افتخار بزرگی است که کوبی برایانت دو بار به این جایگاه رسیده ، کوبی در سال 2008 به عنوان با ارزش ترین بازیکن انتخاب شده ، او با بازی در یک پویا نمایی در سال 2015 توانست جایزه اسکار 2018 را در این بخش برای خود کسب کند که هر هنرمندی آرزوی کسب اسکار در هر زمینه را داراست . او در سال 2016 از دنیای ورزش ثانیه ها خداحافظی کرد که در بازی پایانی خود مقابل یوتا جاز 60 امتیاز برای تیمش به ارمغان آورد ، این مرد ویترین افتخارات خود را پر کرده از جوایز فردی و تیمی ، اما حال جوایز هست ولی کوبی برایانت نیست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *