تیم ملی, جام جهانی

قاب های به جای مانده از لباس ایران 1998 جام جهانی فرانسه

لباس قدیمی ایران جام جهانی 1998

لباس ایران 1998، پر از خاطره های ماندگار برای مردم سرزمین مان است. بیست سال غیبت ایرانیان در این عرصه جهانی موجب شده بود تا بازیکنان با جان و دل برای پیراهن تیم ملی ایران بجنگند. در پی این تلاش ها دو اتفاق شیرین از این نسل دوست داشتنی تیم ملی ایران در تاریخ فوتبال کشورمان ماندگار شد. ابتدا حماسه ملبورن و سلام دوباره شیرمردان ایرانی به جام جهانی پس از 20 سال! و دیگری فتح سیاسی ترین بازی تاریخ جام جهانی، رقابت ایران – آمریکا!

تیم ملی ایران در جام جهانی 1998، با تیم های آلمان، یوگسلاوی و آمریکا همگروهی شد.

اولین دیدار ایران در روی تیم ملی یوگسلاوی برگزار شد. این دو تیم در ورزشگاه سنت اتین فرانسه و در تاریخ 24 خرداد 1377 به مصاف هم رفتند.

نسلی که لباس تیم ملی ایران در جام جهانی 1998 را به تن کرده اند همگی از ستاره های تاریخ فوتبال ایران هستند.

در دیدار ایران یوگسلاوی، جلال طالبی تیم ملی را با این ترکیب روانه میدان کرد: نیما نکیسا، نادر محمدخانی، محمد خاکپور، مهدی پاشازاده، حمید استیلی، خداداد عزیزی،جواد زرینچه، کریم باقری، مهرداد میناوند، علی دایی، مهدی مهدوی کیا

لباس تیم ملی ایران جام جهانی 1998

این رقابت با تک گل میهایلوویچ، بازیکن یوگسلاوی، در دقیقه 73 از روی ضربه ایستگاهی به پایان رسید.

لباس ایران یوگسلاوی جام جهانی 1998

علاوه بر اینکه نیما نکیسا عملکرد خوبی در این بازی داشت، سایر بازیکنان نیز نمایش خوبی از خود به جای گذاشتند. حتی دروازه تیم یوگسلاوی توسط بازیکنانی مثل پاشازاده، مهدوی کیا، میناوند و دایی چندین بار تهدید شد اما در نهایت ملی پوشان یوگسلاوی بودند که توانستند پیروز میدان شوند.

پیراهن تیم ملی ایران 1998

در این دیدار بازیکنان تیم ملی، ست لباس سفید تیم ایران را به تن داشتند و لباس بازیکنان یوگسلاوی سورمه ای رنگ بود.

طراحی لباس تیم ملی ایران در جام جهانی 1998 بر عهده کمپانی پوما بود و پوما یکی از متفاوت ترین و زیباترین کیت های تیم ملی ایران را طراحی کرد.

با وجود اینکه لباس سفید تیم ملی ایران، لباس اول و کیت اصلی محسوب میشود اما ایران در این دوره فقط در برابر یوگسلاوی کیت سفید ایران در جام جهانی 1998 را به تن کرد و در دیدار های بعدی، بازیکنان با لباس قرمز تیم ملی به میدان رفتند.

این لباس قدیمی تیم ملی در جام جهانی 1998، اکنون جزو کیت های کلاسیک و نوستالژیک محسوب میشود که در فروشگاه اسپورتتو نیز موجود میباشد و میتوانید آن را با بالاترین کیفیت تهیه کنید. اگر قصد خرید لباس تیم ملی ایران را دارید تمام محصولات با بالاترین کیفیت در سایت اسپورتتو موجود است.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.