فوتبال جهان

یک نفر کافیست ، آقای کورتوآ

تیبو کورتوآ این روز‌ها به اندازه کافی در ترکیب رئال‌مادرید سوتی داده تا صدای تماشاگران دربیاید و او را هو کنند. می‌گویند بیماری مختصری هم دارد و شرایط خوبی را سپری نمی‌کند. به هر حال، همه این موارد دست به دست هم داده تا زین‌الدین زیدان، سرمربی فرانسوی رئال‌مادرید فعلاً قید این دروازه‌بان بلند قامت را بزند. با این حال به تازگی مباحثی در رسانه‌های اسپانیایی مطرح شده که نشان می‌دهد مشکل اصلی کورتوآ کجاست؛ طبق این گزارش‌ها، زندگی عاشقانه کورتوآ روی دروازه‌بانی‌اش تأثیر منفی داشته است…

می‌گویند پشت سر هر مرد موفقی «یک» زن بزرگ قرار دارد؛ حالا چه اتفاقی می‌افتد اگر تعداد این زن‌ها زیاد شوند؟ این سؤالی است که این روز‌ها از تیبو کورتوآ پرسیده و عنوان می‌شود دلیل اصلی ناکامی‌اش در دنیای فوتبال است. البته از زمانی که او به رئال‌مادرید آمده، همواره از پاسخ دادن به این سؤالات طفره رفته. روزنامه «موندو دپورتیوو»، اما در گزارشی کامل به کورتوآ پرداخته و دلیل ناکامی‌اش در این فصل را تعدد زن‌های زندگی‌اش و البته داستان‌های عاشقانه‌ای که با آن‌ها داشته دانسته است.

مارتا و بقیه

زندگی عاشقانه کورتوآ با مارتا دومینگس شروع شد؛ این دو سال‌های زیادی کنار هم زندگی کردند ولی در نهایت، درست در روز‌هایی که مارتا فرزند دوم پسر، کورتوا را در شکم داشت، این دروازه‌بان بلژیکی در گفت‌وگویی رسمی عنوان کرد، زندگی عاطفی‌اش با مارتا به پایان رسیده است. کورتوآ در آن روز‌ها گفت: «با هم توافق کرده‌ایم از هم جدا شویم ولی او مادر پرنسس من یعنی دخترم است و به زودی هم قرار است پسرم را به دنیا بیاورد. رابطه ما با هم در کمال احترام ادامه خواهد داشت ولی دیگر روابط عاطفی با هم نخواهیم داشت». جدایی از مارتا به معنی جدایی کورتوآ از بچه‌هایش بود؛ آن زمان تیبو در انگلیس برای چلسی بازی می‌کرد و مارتا در مادرید. دست آخر، اما ظاهراً دلتنگی‌های بچه‌ها برای پدر و اصرار زیاد مارتا، باعث می‌شود کورتوآ قید حضور در لندن را بزند و تصمیم بگیرد برای نزدیکی بیشتر به فرزندانش راهی مادرید شود. مارتا و کورتوآ زمانی که تیبو در اتلتیکو بازی می‌کرد با هم آشنا شدند و سال‌های زیادی کنار هم بودند. حتی در بازگشت به مادرید، مارتا برای اینکه نشان دهد احترام زیادی برای تیبو قائل است به همراه بچه‌هایش در مراسم معارفه این بازیکن در باشگاه رئال هم حاضر شد. حالا، اما دلایلی که برای جدایی مارتا از تیبو عنوان می‌شود موضوعاتی است که روی زندگی حرفه‌ای کورتوآ هم تأثیر گذاشته است. طبق گزارش ال موندو، جنیفر سانچس و به ویژه دلاینی رویال دو زنی هستند که در زندگی کورتوآ نقش منفی داشته‌اند.

 

ابتدا باید درباره جنیفر سانچس صحبت کرد؛ یکی از شرکت‌کننده‌ها مسابقات مشهور تلویزیون که خیانت‌های تیبو کورتوآ را علنی کرد؛ او در گفت‌وگویی با روزنامه سان خبر از ارتباط پنهانی‌اش با کورتوآ داد و گفت: «ما چندباری همدیگر را دیدیم و تیبو هر روز به من می‌گفت این رابطه باید پنهان بماند، چون نمی‌خواهد مارتا چیزی بداند. او قرار بود رابطه‌اش با مارتا به هم بزند تا کنار من باشد ولی بعداً فهمیدم چنین خبری نیست و دارد از من سوء‌استفاده می‌کند. در رفتارش با من برخلاف جوانی‌اش بسیار باتجربه نشان می‌داد و به نظرم دلیلش این بود که با زن‌های مختلفی ارتباط داشته است». انتشار این مصاحبه جرقه‌های اولیه مشکلات با مارتا را رقم زد تا اینکه داستان دلاینی هم از راه رسید. دختر ۱۸ ساله‌ای که قرار بود مراقب سگ تیبو کورتوآ باشد و بعد خیلی سریع شایعه شد که این دو با هم هستند. هرچند زمانی که این اخبار جدی شده بود، تیبو و مارتا از همدیگر جدا شدند. البته این موضوع هیچ وقت به صورت رسمی تأیید نشد؛ حتی پدر دلاینی هم آن را تکذیب کرد و گفت: «دخترم با یکی از بازیکنان تیم چلسی باشد؟ نه، هرگز. او اگر بخواهد می‌تواند با یکی از بازیکنان وستهم نامزد کند. در واقع قانون ما این است؛ یا نامزدش باید بازیکن وستهم باشد یا هیچی». البته این پدر در ادامه هم گفت: «واقعیت این است که دخترم و تیبو خیلی خیلی کم همدیگر را می‌بینند و او فقط از یوشی، سگ کورتوآ نگهداری می‌کند.»

نوبت به آلبا رسید

بعد از خروج کورتوا از لندن و حضور دوباره در اسپانیا به نظر می‌رسید باید حواشی زندگی کورتوآ کمتر شود. مارتا دومینگس هم همان‌طور که در بالا عنوان شد، حمایتش از کورتوآ را هنگام بازگشت به مادرید نشان دهد تا همه چیز خوب پیش برود ولی قریب به یک ماه بعد از ورود، داستان آلبا کاریلو رقم خورد؛ آلبا مدل مشهور اسپانیایی توسط پاپارتزی‌ها در کنار تیبو کورتوآ دیده شد تا این بار راه فراری برای تیبو باقی نماند. البته این داستان عاشقانه آخری همان قدر که برای تیبو بد شروع شد، با یک دعوای رادیویی بین طرفین هم به پایان رسید تا سرانجامی نداشته باشد؛ این بار در عرض چندماه، زن جدیدی که در زندگی کورتوآ دیده شده بود محو شد تا او همچنان اسیر زندگی شخصی‌اش باشد. حالا با خلوت شدن اطراف تیبو از زن‌های مختلف به نظر می‌رسد فقط مارتا، همسر سابق و مادر فرزندانش است که برای کورتوآ باقی‌مانده است.

 

 

منبع: خبر ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *