پرسپولیس, فوتبال ایران, فوتبال جهان

عملیات نجات برانکو !

عملیت نجات برانکو

برانکو ایوانکوویچ بعد از سال‌های درخشانی که با پرسپولیس تجربه کرد تصمیم به جدایی از این تیم گرفت. برانکو با پرسپولیس بسیار خوب نتیجه گرفت و همین باعث شد تا در بین هواداران این تیم هم از محبوبیت بالایی برخوردار باشد اما در نهایت او تصمیم به جدایی گرفت و راهی الاهلی عربستان شد.

برانکو

الاهلی استقبال باشکوهی از برانکو داشت و برای او طرح موزاییکی هم درست کرد اما این حمایت خیلی زود به پایان رسید. حذف از لیگ قهرمانان آسیا برابر الهلال و تساوی در دیدار نخست برابر العداله در لیگ عربستان باعث شد تا انتقادها خیلی سریع از برانکو آغاز شود.

با وجود آنکه الاهلی در هفته دوم لیگ عربستان توانست به پیروزی برسد به نظر می‌رسد همچنان سایه اخراج بر سر برانکو است. حذف الاهلی از لیگ قهرمانان آسیا و تساوی در دیدار برابر العداله در هفته نخست باعث شد تا انتقاد‌های زیادی از برانکو شود.

الاهلی در هفته دوم هم به سختی توانست برابر الاتفاق به پیروزی برسد. محمد النمری روزنامه‌نگار سرشناس عربستانی با وجود پیروزی الاهلی برابر الاتفاق نوشت که باشگاه الاهلی در ۲۴ ساعت آینده درباره برانکو تصمیم گیری می‌کند و احتمال اخراج او وجود دارد. البته احمد الصائغ رئیس باشگاه الاهلی پس از این بازی به حمایت از برانکو پرداخت و تاکید کرد که این مربی به کار خود ادامه خواهد داد.

برانکو بعد از پیروزی اخیر تیمش در پاسخ به خبرنگار الریاضیه درباره احتمال اخراجش از الاهلی گفت: من ترسی از برکناری و اخراج ندارم. می‌خواهم راهی چین شوم و بعد از آن برمی‌گردم.

او درباره پیروزی برابر الاتفاق گفت: پیروزی مهمی به دست آوردیم. خوشحالم که مزد بازی خوب خود را گرفتیم. بازیکنان تلاش و جنگندگی زیادی از خود نشان دادند و این خوشحال کننده است.

الاهلی در دو بازی خود در فصل جدید لیگ عربستان ۴ امتیاز کسب کرده این درحالی است که الهلال در هر دو دیدار خود با اقتدار به پیروزی رسیده و این باعث شده تا بسیاری الاهلی را شانس قهرمانی ندانند.

برانکو

اکنون روزنامه البدع عربستان از یک واقعیت تلخ درباره برانکو سخن به میان آورد و نوشت: رئیس باشگاه الاهلی تنها بعد از سه دیدار به اخراج برانکو فکر کرد اما در نهایت تصمیم گرفت که یک بازی دیگر به او فرصت دهد. بازی چهارم برای برانکو خوب به پایان رسید و الاهلی توانست برابر الاتفاق با نتیجه دو بر یک به پیروزی برسد تا فعلا اخراج برانکو منتفی شود.

سرمربی سابق پرسپولیس با هر نتیجه‌ای که به دست می آورد توسط هواداران این تیم تشویق می شد اما او در الاهلی عربستان شرایط بسیار سختی دارد و حتی بعضی از رسانه‌های عربستان هم به دنبال سفر برانکو به چین نوشتند که او خیلی زود از حضور در الاهلی خسته شده و شاید به عربستان برنگردد.

البته برانکو چنین چیزی را رد کرد اما آنچه که روشن است این است که مدیران الاهلی اصلا صبر و حوصله لازم را ندارند و با وجود قرارداد دو ساله با برانکو ممکن است که بعد از یک شکست و یا تساوی ناامید کننده دیگر او را از کار برکنار کنند.

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی سابق پرسپولیس و کنونی الاهلی عربستان دو روز پیش از جده عازم چین شد تا در کنفرانس مربیان برتر آسیا شرکت کند.

بعد از سفر او دوباره شایعات درباره احتمال برکناری اش از الاهلی مطرح شد. امروز یک مسئول باشگاه الاهلی که نخواست اسمش فاش شود در مصاحبه با نشریه «الاقتصادیه» عربستان گفت: اصلا در باشگاه به فکر فسخ قرارداد برانکو نیستیم و به او اعتماد داریم.

برانکو دو ماه پیش بعد از افتخار آفرینی با پرسپولیس راهی عربستان شد اما در آغاز کار با الاهلی نتوانسته نتایج مطلوب را کسب کند.

با توجه به اینکه برانکو ایوانکوویچ سرمربی پیشین پرسپولیس و نفر اول کادرفنی الاهلی عربستان هم در این گردهمایی مربیان برتر قاره آسیا در شانگ‌های چین حضور دارد، احتمالا مربیان سابق و فعلی پرسپولیس در شانگهای، دیداری کوتاه با هم داشته باشند.

به گزارش خبر ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *